Viestintä- ja vuorovaikutusosaaminen, verkko-opintojen opettajat
Opettajien yhteystiedot
Ilmoittaudu verkko-opinnolle keskusteltuasi ensin asiasta vastuuopettajasi kanssa. Ilmoittautuminen tapahtuu sähköpostilla ko. verkko-opettajalle. Laita viesti myös kopiona vastuuopettajallesi.
Mikäli haluat etsiä opettajien yhteystiedot, löydät ne henkilöstöhakemistostamme.
Viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä, suomi, pakollinen (4 osp)
Keskikatu: Anna-Marja Rissanen
Kirkkotie: Maria Seppänen
Lopentie: Anna Mattila (AT, RA, SOTE, SA) ja Johanna Airisniemi (IT, RC, MK, LI, TUVA)
Lukkarinpolku: Sampo Keski-Lusa
Pekka Halosen akatemia: Heli Rajapolvi
Saaren kartano: Kati Pekkinen
Sarviniitynkatu: Nella Skogberg (AT, LO, TALO) ja Johanna Airisniemi (LA, PR, PK, TI, kylmäkoneasentajat)
Sibeliuksenväylä: Heli Rajapolvi
Sipoo: Eveliina Laurila
Wärtsilänkatu: Outi Tekoniemi
Viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä, suomi toisena kielenä, pakollinen (4 osp)
Tänne voi ilmoittautua seuraavan kerran helmikuun alussa. Tarkempi ajankohta ilmoitetaan myöhemmin.
Keskikatu: Annakaisa Lindell (kaso)
Kirkkotie: Tarja Parviainen
Lopentie: Jemina Hovi
Lukkarinpolku: Maria Vahtila, Riikka Mäkinen
Pekka Halosen akatemia: Annakaisa Lindell
Saaren kartano: ?
Sarviniitynkatu: Terhi Hakala
Sibeliuksenväylä: Mikhail Volodchenkov
Sipoo: Annakaisa Lindell
Wärtsilänkatu: Ilona Antila
Viestintä ja vuorovaikutus toisella kotimaisella kielellä, ruotsi, pakollinen (1 osp)
Keskikatu: Tiina Halonen
Kirkkotie: Kaija Kocak
Lopentie: Ilona Tarkki
Lukkarinpolku: Elina Palosaari
Pekka Halosen akatemia: Elina Palosaari
Saaren kartano: Maria Berg-Carlander
Sarviniitynkatu: Tiina Halonen
Sibeliuksenväylä: Nina Wikström
Sipoo: Petra Cornér-Kaseva
Wärtsilänkatu: Tuire Salo
Viestintä ja vuorovaikutus vieraalla kielellä, pakollinen (3 osp)
Keskikatu: Päivi Aiesi
Kirkkotie: Kaija Kocak
Lopentie: Ilona Tarkki
Lukkarinpolku: Elina Palosaari
Pekka Halosen akatemia: Elina Palosaari
Saaren kartano: Maria Berg-Carlander
Sarviniitynkatu: Olli Känsälä
Sibeliuksenväylä: Nina Wikström
Sipoo: Petra Cornér-Kaseva
Wärtsilänkatu: Henna Vielmaa (sukunimet A-L) ja Tuire Salo (sukunimet M-Ö)
Taide ja luova ilmaisu, pakollinen (1 osp)
Keskikatu: Anna-Marja Rissanen
Kirkkotie: Maria Seppänen
Lopentie: Anna Mattila (AT, RA, SOTE, SA) ja Johanna Airisniemi (IT, RC, MK, LI, TUVA)
Lukkarinpolku: Sampo Keski-Lusa
Pekka Halosen akatemia: Heli Rajapolvi
Saaren kartano: Kati Pekkinen
Sarviniitynkatu: Nella Skogberg
Sibeliuksenväylä: Heli Rajapolvi
Sipoo: Eveliina Laurila
Wärtsilänkatu: Outi Tekoniemi
Toiminta digitaalisessa ympäristössä, pakollinen (2 osp)
Keskikatu: Kati Honkanen (merkonomit), Eeva Tervala (datanomit)
Keudan päiväopetus (teams torstaina klo 14-16): Kirsi Polamo
Kirkkotie: Anna Peltonen
Lopentie: Marjut Oksanen
Lukkarinpolku: Kari Vaskonen
Pekka Halosen akatemia: Anna Peltonen
Saaren kartano: Eero Heimari
Sarviniitynkatu: Markku Talja
Sibeliuksenväylä: Marjut Oksanen
Sipoo: Mika Kosonen
Wärtsilänkatu: Ossi Torkkeli
Viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä, suomi, valinnainen (3 osp)
Keskikatu: Anna-Marja Rissanen
Kirkkotie: Maria Seppänen
Lopentie: Anna Mattila (AT, RA, SOTE, SA) ja Johanna Airisniemi (IT, RC, MK, LI, TUVA)
Lukkarinpolku: Sampo Keski-Lusa
Pekka Halosen akatemia: Heli Rajapolvi
Saaren kartano: Kati Pekkinen
Sarviniitynkatu: Johanna Airisniemi
Sibeliuksenväylä: Heli Rajapolvi
Sipoo: Eveliina Laurila
Wärtsilänkatu: Marke Virkkala
Viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä, suomi toisena kielenä, valinnainen (3 osp)
Ei tällä hetkellä tarjolla.
Viestintä ja vuorovaikutus toisella kotimaisella kielellä, ruotsi, valinnainen (3 osp)
Keskikatu: Tiina Halonen
Kirkkotie: Kaija Kocak
Lopentie: Ilona Tarkki
Lukkarinpolku: Elina Palosaari
Pekka Halosen akatemia: Elina Palosaari
Saaren kartano: Maria Berg-Carlander
Sarviniitynkatu: Tiina Halonen
Sibeliuksenväylä: Nina Wikström
Sipoo: Petra Cornér-Kaseva
Wärtsilänkatu: Tuire Salo
Viestintä ja vuorovaikutus vieraalla kielellä, valinnainen (3 osp)
Keskikatu: Päivi Aiesi
Kirkkotie: Kaija Kocak
Lopentie: Ilona Tarkki
Lukkarinpolku: Elina Palosaari
Pekka Halosen akatemia: Elina Palosaari
Saaren kartano: Maria Berg-Carlander
Sarviniitynkatu: Olli Känsälä
Sibeliuksenväylä: Nina Wikström
Sipoo: Petra Cornér-Kaseva
Wärtsilänkatu: Henna Vielmaa
Taide ja luova ilmaisu, valinnainen (3 osp)
Keskikatu: Anna-Marja Rissanen
Kirkkotie: Maria Seppänen
Lopentie: Anna Mattila (AT, RA, SOTE, SA) ja Johanna Airisniemi (IT, RC, MK, LI, TUVA)
Lukkarinpolku: Sampo Keski-Lusa
Pekka Halosen akatemia: Heli Rajapolvi
Saaren kartano: Kati Pekkinen
Sarviniitynkatu: Nella Skogberg
Sibeliuksenväylä: Heli Rajapolvi
Sipoo: Eveliina Laurila
Wärtsilänkatu: Outi Tekoniemi
Toiminta digitaalisessa ympäristössä, valinnainen (3 osp)
Kaikki toimipisteet: Ossi Torkkeli