Erityinen tuki

Jos tarvitset erityistä tukea (esimerkiksi oppimisvaikeuksien vuoksi), asiasta tehdään erillinen päätös ja sinulle laaditaan henkilökohtainen opetuksen järjestämistä koskeva suunnitelma HOJKS. Suunnitelma tehdään yhdessä opiskelijan, vastuuohjaajan ja erityisopettajan kanssa. Alle 18-vuotiaan opiskelijan huoltaja on myös mukana HOJKS -prosessissa. Suunnitelmassa sovitaan tarvittavista tukitoimista, jotta opiskelusi onnistuu.

Keudan erityisopetuksesta vastaavat

Toimipiste

Yhteystiedot 

JÄRVENPÄÄ

Tiina Huuhtanen

 

Tuula Pitkänen

Wärtsilänkatu

 - Maanantaista perjantaisin 

Wärtsilänkatu

- ke 16.8.; ti 22.8.; to 24.8.

- 29.8. - 22.9 tiistai ja keskiviikko

050 434 4121

tiina.huuhtanen@keuda.fi

 

050 415 0671

tuula.pitkanen@keuda.fi

Tuula Pitkänen

Sibeliuksenväylä

- ma 14.8.; ti 15.8.; to 17.8.; pe 18.8. ma 21,8,; ke 23,8.; pe 25.8.

- 28.8. - 22.9. maanantai, torstai ja perjantai

050 415 0671

tuula.pitkanen@keuda.fi

MÄNTSÄLÄ

Päivi Pettinen

Saaren kartano

0500 913 595

paivi.pettinen@keuda.fi

Eija Toivanen 

Lukkarinpolku

050 321 9155

eija.toivanen@keuda.fi

KERAVA

 Kaisa Tolvanen

 Sarviniitynkatu

 050 415 0742

kaisa.tolvanen@keuda.fi

Inga Peltola

Sarviniitynkatu 

050 382 9840

inga.peltola@keuda.fi 

Maarit Hälinen

Keskikatu 

050 309 1854

maarit.halinen@keuda.fi

NURMIJÄRVI

Senja Laakso

Lopentie 

050 434 4127

senja.laakso@keuda.fi

TUUSULA

 

Pekka Halosen akatemia

 

Tuula Niskanen

Kirkkotie

050 441 9931

tuula.niskanen@keuda.fi

Marjo Liete

Kirkkotie

aikuiskoulutus

050 441 9925

marjo.liete@keuda.fi

 SIPOO

 

 

 Leena Suurla

Sipoon Enter

050 415 0722

leena.suurla@keuda.fi