Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä. 

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

 Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2018-2019

Kuraattorit

Toimipisteet

Yhteystiedot

Ari Alakastari

Järvenpää, Wärtsilänkatu

maanantai-perjantai

050 548 0407

ari.alakastari@keuda.fi

Aila Hotakainen

Järvenpää, Sibeliuksenväylä

maanantai-perjantai

050 367 6563

aila.hotakainen@keuda.fi

Anne Kivi 

Nurmijärvi, Lopentie

 maanantai-keskiviikko

050 415 0852

anne.kivi@keuda.fi

Oona Linnavuori

Mäntsälä, Saaren kartano

maanantai ja perjantai

Lukkarinpolku

tiistai ja torstai

040 314 6732

oona.linnavuori@mantsala.fi

Mirja Nevala

 

xxx xxxx

(tiedot päivittyy elokuussa)

 

 

 

Kerava, Keskikatu

maanantai-keskiviikko

Sipoo Enter

050 415 0890

mirja.nevala@keuda.fi

Maarit Nurminen

 

Kerava, Sarviniitynkatu 

maanantai-perjantai

050 594 1575 

maarit.nurminen@keuda.fi 

Emma Rantanen

Tuusula, Pekka Halosen akatemia

torstaina

040 314 4666

emma.rantanen@tuusula.fi 

Emma Rantanen
Kirkkotien muut alat



Sannamari Siiskonen
Kirkkotien lähihoitajaopiskelijat

Tuusula, Kirkkotie

keskiviikkona

Tuusula, Kirkkotie

tiistaina ja torstaina

040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi



040 314 4459
sannamari.siiskonen@tuusula.fi

xxx.xxxx

(tiedot päivittyy elokuussa)

Helsinki, Uutiskatu 2

xx.xxx@hel.fi