Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä. 

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

 Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2017

Kuraattorit

Toimipisteet

Yhteystiedot

Ari Alakastari

Järvenpää, Wärtsilänkatu

050 548 0407

ari.alakastari@keuda.fi

Aila Hotakainen

Järvenpää, Sibeliuksenväylä
 

050 367 6563

aila.hotakainen@keuda.fi

Anne Kivi 

Nurmijärvi, Lopentie

Kerava, Sarviniitynkatu, 2pvä/vko ajalla 10.8-31.12.2017

050 415 0852

anne.kivi@keuda.fi

Kruunari Jonna

Mäntsälä, Saaren kartano ja Lukkarinpolku

040 314 6732

jonna.kruunari@mantsala.fi

Mirja Nevala

Kerava, Keskikatu

Sipoo Enter

050 415 0890

mirja.nevala@keuda.fi

Maarit Nurminen

 

Kerava, Sarviniitynkatu 

050 594 1575 

maarit.nurminen@keuda.fi 

Miia Malo Tuusula, Pekka Halosen akatemia

040 314 4666

miia.malo@tuusula.fi 

Emma Rantanen

Tuusula, Kirkkotie

 

040 314 4664

emma.rantanen@tuusula.fi