S2 – Suomi toisena kielenä

S2-tuki on tarkoitettu kaikille opiskelijoille, joiden äidinkieli ei ole suomi. Jos tarvitset suomen kielen apua opiskelutehtävissä, voit tulla S2-pajaan. Pajat eivät ole alakohtaisia, joten olet tervetullut minkä tahansa toimipisteen pajaan. Muista ottaa omat tehtävät mukaan! Pajojen aikataulut syksyllä 2018:

Tuusula Kirkkotie, luokka 214
ke klo 14–16
Maria Mäkelä (maria.makela@keuda.fi)

Järvenpää Sibeliuksenväylä (Paatela), luokka 316
ti klo 14–16
Heli Rajapolvi (heli.rajapolvi@keuda.fi)

Järvenpää Jäwä 7, luokka 172
to klo 14–16
Outi Tekoniemi (outi.tekoniemi@keuda.fi)

Kerava Keuda-talo, luokka 225
ma klo 13–15
Maria Mäkelä (maria.makela@keuda.fi)

Kerava Sarviniitynkatu, luokka 205
ke klo 14–16
Heidi Kalm (heidi.kalm@keuda.fi)

Mäntsälä Saaren kartano
Suvi Nyman (suvi.nyman@keuda.fi)

Mäntsälä Lukkarinpolku, luokka 1071
joka toinen pe klo 12.30–14.30, alkaen 17.8.
Suvi Nyman (suvi.nyman@keuda.fi)

Nurmijärvi Lopentie 20, luokka A023
ke 14–16
Johanna Riski (johanna.riski@keuda.fi)

Pasila
pe klo 9–11
Ilona Antila (ilona.antila@keuda.fi)

Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi