Erityinen tuki

Jos tarvitset tukea esimerkiksi oppimisvaikeuksien vuoksi, asiasta voidaan tehdä erillinen erityisen tuen päätös ja kirjata tukitoimet HOKSiin (Henkilökohtainen osaamisen kehittämisen suunnitelma). Suunnitelma tehdään yhdessä opiskelijan, vastuuohjaajan ja erityisopettajan kanssa. Alle 18-vuotiaan opiskelijan huoltaja on myös mukana erityisen tuen päätöstä tehtäessä. Suunnitelmassa sovitaan tarvittavista tukitoimista, jotta opiskelusi onnistuu.

Keudassa toimivat erityisen tuen yhdyshenkilöt

Toimipiste

Yhteystiedot 

JÄRVENPÄÄ

Tiina Huuhtanen

 

Wärtsilänkatu

 

 

050 434 4121

tiina.huuhtanen@keuda.fi

Tuula Pitkänen

Sibeliuksenväylä

 

050 415 0671

tuula.pitkanen@keuda.fi

MÄNTSÄLÄ

Päivi Pettinen

Saaren kartano

0500 913 595

paivi.pettinen@keuda.fi

Sari Aro

Lukkarinpolku

 

040 1745 446

sari.aro@keuda.fi

KERAVA

 Kaisa Tolvanen

 Sarviniitynkatu

 050 415 0742

kaisa.tolvanen@keuda.fi

 

 

 

Maarit Hälinen

Keskikatu 

050 309 1854

maarit.halinen@keuda.fi

NURMIJÄRVI

Senja Laakso

Lopentie 

050 434 4127

senja.laakso@keuda.fi

TUUSULA

 Elina Savukoski

Pekka Halosen akatemia

keskiviikko

 050 4150799

elina.savukoski@keuda.fi

Tuula Niskanen

Kirkkotie

050 441 9931

tuula.niskanen@keuda.fi

Marjo Liete

Kirkkotie

 

050 441 9925

marjo.liete@keuda.fi

 SIPOO

 

 

 Leena Suurla

Sipoon Enter

050 415 0722

leena.suurla@keuda.fi

Pasila, Helsinki

 Christina Holmlund

 Uutiskatu

 050 4150945

christina.holmlund@keuda.fi

Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi