Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä. 

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

 Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2018-2019

Kuraattorit

Toimipisteet

Yhteystiedot

Ari Alakastari

Järvenpää, Wärtsilänkatu

- maanantai-perjantai

050 548 0407

ari.alakastari@keuda.fi

Aila Hotakainen

Järvenpää

Sibeliuksenväylä

- maanantai-perjantai

050 367 6563

aila.hotakainen@keuda.fi

Anne Kivi 

Nurmijärvi, Lopentie

 - maanantai-keskiviikko

050 415 0852

anne.kivi@keuda.fi

Oona Linnavuori

Mäntsälä

Saaren kartano

- maanantai ja joka toinen perjantai

Lukkarinpolku

- tiistai ja torstai

040 314 6732

oona.linnavuori@mantsala.fi

oona.linnavuori@keuda.fi 

Mirja Nevala

 

Hanna Kankaanpää

 

 

 

Kerava, Keskikatu

- maanantai-keskiviikko

Sipoo Enter

- tiistai

050 415 0890

mirja.nevala@keuda.fi

050 380 2519

hanna.kankaanpaa@sipoo.fi

hanna.kankaanpaa@keuda.fi

Maarit Nurminen

 

Kerava, Sarviniitynkatu 

maanantai-perjantai

050 594 1575 

maarit.nurminen@keuda.fi 

Emma Rantanen

Tuusula, Pekka Halosen akatemia

torstaina

040 314 4666

emma.rantanen@tuusula.fi 

emma.rantanen@keuda.fi

Emma Rantanen
Kirkkotien muut alat



Sannamari Siiskonen
Kirkkotien lähihoitajaopiskelijat

Tuusula, Kirkkotie

keskiviikkona

Tuusula, Kirkkotie

tiistaina, torstaina, perjantaina

040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi

emma.rantanen@keuda.fi

040 314 4459
sannamari.siiskonen@tuusula.fi

sannamari.siiskonen@keuda.fi

Annika Riska

 

Helsinki, Uutiskatu 2

tiistai

annika.riska@hel.fi

annika.riska@keuda.fi

040 640 3175

 

 

 

 

 

 

 

Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi