Opiskeluterveydenhoito

 

Keudassa opiskeluterveydenhoitoon ovat oikeutettuja kaikki, joilla on oikeus opintotukilain (65/1994) mukaiseen opintotukeen. Opintotukeen on oikeus yleensä silloin kun opiskelu on päätoimista, ja opinnot kestävät yhtäjaksoisesti vähintään kaksi kuukautta.

Terveydenhoitajien vastaanotot

Terveydenhoitaja

Toimipiste

Yhteystiedot

 


Järvenpää

 
Inka Seppä
ma-ke

Sibeliuksenväylä 55
Paatela rakennus, huone 012
040 315 2873
inka.seppa@jarvenpaa.fi inka.seppa@keuda.fi
Inkeri Töyräs
ma-pe


Wärtsilänkatu 7 ja 63
040 315 3014
inkeri.toyras@keuda.fi, inkeri.toyras@jarvenpaa.fi
Ulla Anttila
maanantait ja parittomien viikkojen perjantait

Wärtsilänkatu 7
040 315 2699
ulla.anttila@keuda.fi
ulla.anttila@jarvenpaa.fi
 
Kerava

 
Mirva Kaasalainen
ma-pe

Keskikatu 3
040 318 2503
mirva.kaasalainen@keuda.fi
mirva.kaasalainen@kerava.fi
Miia Kiviranta
ma-pe

Sarviniitynkatu 9
040 318 4113
miia.kiviranta@keuda.fi miia.kiviranta@kerava.fi
 


Mäntsälä Saaren kartano

 
Marjo Nissinen
ti ja to


Leissantie 20/Jokirannan alakerta

040 3145 636
marjo.nissinen@keuda.fi
marjo.nissinen@mantsala.fi

 

Mäntsälä Lukkarinpolku

 
Ulla Lehtinen
ti ja to

Lukkarinpolku 2

040 314 5933
ulla.lehtinen@keuda.fi
ulla.lehtinen@mantsala.fi
 
Nurmijärvi

 
Ulla Hakkarainen
ma-pe paitsi parittomien viikkojen keskiviikot ja parillisten viikkojen tiistait


Lopentie 20

040 317 3484
ulla.hakkarainen@keuda.fi
ulla.hakkarainen@nurmijarvi.fi
 
Sipoo

 
Satu Pulkkinen
ma ja to + joka toinen pe

Iso Kylätie 14

050 465 1369
satu.pulkkinen@keuda.fi

satu.pulkkinen@sipoo.fi

 
Tuusula

 
Kristiina Aalto
ma-pe

Kirkkotie 31
040 314 3877
kristiina.aalto@keuda.fi
kristiina.aalto@tuusula.fi

Tiina Mämmelä
ma-ti


Kirkkotie 31
040 314 4018
tiina.mammela@keuda.fi
tiina.mammela@tuusula.fi
Hanna Eronen
koululääkäri, paikalla ke

Kirkkotie 31
yhteydenotot terveydenhoitajien kautta
Elisa Väyrynen
ti

Kansanopistontie 60

040 314 4214
elisa.vayrynen@keuda.fi

elisa.vayrynen@tuusula.fi

Pasilassa Uutiskadulla opiskeluterveydenhuollosta vastaa Helsingin kaupunki: https://www.hel.fi/sote/toimipisteet-fi/aakkosittain/opiskeluterveydenhuolto/

 

Vaihde

09 273 81
info@keuda.fi