Yhteishaussa opiskelemaan valitut 2022

Onnea opiskelupaikasta ja tervetuloa Keudaan!

Keudaan haki yhteishaussa 2579 hakijaa. Opiskelemaan valittiin 1219 uutta keudalaista. Opiskelemaan valitut ja heidän huoltajansa ovat saaneet Opetushallitukselta sähköpostilla yhteishaun tulokset sekä linkin, jonka kautta opiskelupaikka otetaan vastaan. Lisäksi Keudasta lähetetään opiskelemaan valituille ja huoltajille valintakirje sähköpostilla, mikäli sähköposti on tallennettu hakemukselle. Muussa tapauksessa lähetämme valintakirjeen postilla kotiosoitteeseen.

Jos et ole saanut kirjettä tai paikan vastaanottamisen kanssa on hankaluuksia, ota yhteyttä oman tulevan oppilaitoksesi opintotoimistoon. Toimistojen yhteystiedot löydät täältä: Toimipisteiden opintotoimistot – Keuda


Järvenpää, Wärtsilänkatu

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen Wärtsilänkadun puoleisella pihalla.

Tutustu toimipisteeseen: Wärtsilänkatu 7 – Keuda

Ajoneuvoalan perustutkinto

Antinsalo Denali
Feldmann Ragnar
Goloshchuk Taras
Juudin Daniel
Kaasik Kaisa-Marleen
Kaipio Jesse
Kinnunen Aatu
Korhonen Jetro
Koskinen Sanni
Kyllönen Eino
Kyytinen Ossi
Laine Julius
Laukkonen Eelis
Lindstedt Luukas
Luikku Piko
Makkonen Arttu
Marjoniemi Joel
Martikainen Jami
Männistö Eetu
Määttä Pyry
Mörö Aleksi
Ojala Joonas
Pajarinen Otto
Rasimus Roope
Ristekallio Emma
Ruhala Miro
Stenholm Milco
Styf Elli
Theis Joel
Vares Kevin
Viisanen Miika
Zaitsev Sten

+13, jotka eivät halua nimeään julki

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Abdulkadir Mohamed Abdalle
Abdulkadir Mohamed Omar
Helasjoki Joek
Hyytiäinen Ville
Itätalo Joona
Jalonen Toivo
Karjalainen Miro
Koskipää Joni
Partanen Antto
Parviainen Tomi
Peltonen Totte
Puhto Miro
Pälvilä Luka
Rusanen Henry
Sammalisto Juho
Sihvonen Mikael
Sipola Eemeli
Snellman Luca
Starmans Robin
Suopanki Jimi
Tikkanen Eemeli
Toivola Isaak
Tommola Lauri
Tsvetkov Vladimir
Tuittula Topias

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Agge Aatu
Autere Ukko
Bowellan Oliver
Eero Samuel
Eklund Fiia
El Shamaly Mohammed
Haukkala Aamos
Honkamäki Joonas
Jokinen Siiri
Jussila Krista
Jäppinen Ilona
Kaartinen Julius
Karjalainen Satu
Kerman Dan
Kujanpää Niko
Kääriäinen Eetu
Laakkonen Alex
Lindgren Joonatan
Mykkänen Milla
Mäkelä Josefiina
Mäkinen Elijah Julia
Niemelä Ukko
Nuorala Nuutti
Nurminen Oskari
Pasanen Sini
Piela Aino
Põder Kevin
Pöntys Mea
Salo Viivi
Selosmaa Santeri
Tamm Timo
Turunen Jenna
Vuorema Menni
Wiberg Oona

+7, jotka eivät halua nimeään julki

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Heinonen Minttu
Hermansson Viivi
Hokkanen Jatta
Kinnula Kirsti
Kouhia Emmiina
Lassila Leevi
Laurila Saga
Mustola Neea
Mäkinen Viivi
Nissinen Aino
Nordbäck Noora
Ventola Tiina
Väisänen Vilma

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Puuteollisuuden perustutkinto

Aunola Justus

Hartikainen Aapeli
Helenius Kasperi
Huurrekorpi Aaron
Knutar Kasper
Lajunen Matti
Seppänen Leevi
Takalo Mitro
Vesterbacka Toni

+1, joka ei halua nimeään julki

Rakennusalan perustutkinto

Botumbe Adam
Eerola Tuukka
Hassinen Eeli
Hinrikus Jan
Ikonen Aleksi
Immonen Eetu
Jumpponen Tony
Kinnunen Aapo
Koski Altti
Koskinen Niilo
Lehtinen Konsta
Liski Daniel
Mattsson Kasperi
Metso Tuomas
Muhojoki Eeli
Mäkelä Anton
Nieminen Miko
Oikarinen Elmo
Palosaari Verneri
Pekkala Risto
Seppänen Luca
Tamminen Nooa
Vilkman Veeti

+2, jotka eivät halua nimeään julki

Sisustusalan osaamisala (Taideteollisuusalan perustutkinto)

Balaj Anna-Iina
Berg Nana
Helenius Ronja
Hole Elton
Jokiaho Markus
Jokilehto Jennica
Karvonen Simo
Korhonen Minja
Kuosa Linnea
Kärki Akseli
Kärkkäinen Veera
Lestelin Samuli
Salminen Sofia
Tammi Henna
Trogen Wia
Tunturi Eerika

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Ahonen Hugo
Ahtovirta Leevi
Arro Sten
Hietala Werneri
Huhtamäki Roni
Hämäläinen Juuso
Hänninen Ville
Jalonen Sakarias
Juvanoja Arttu
Kaijalainen Otso
Karhu Henri
Karvonen Luka
Keränen Eelis
Koivikko Otto
Kovasiipi Kaapo
Kuivalainen Niko
Kurhela Veeti
Laurikainen Veeti
Liski Aaron
Matikainen Noa
Mikkonen Topias
Muhhin Vladislav
Mälkki Toni
Mörönen Joni
Nieminen Miro
Nurmimäki Veikka
Nygren Severi
Orsila Joona
Parmanen Tuomas
Pylväläinen Kasper
Ritari Jyri
Rojo Oskari
Saarentaus Samuli
Saastamoinen Teemu
Salmela Eetu
Soivio Aaron
Tulkki Konsta
Vasarainen Karri
Vassallo Daniel
Virolainen Veeti

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Turvallisuusalan perustutkinto

Hyväoja Olli
Isokoski Aleksi
Koskinen Jonna
Lavas Veeti
Le Elina
Lehto Olli
Lindqvist Moona
Niemelä Ella
Nordlund Aino
Palola Roobert
Perez Villalba Leo
Perälä Camilla
Raatikainen Pauli
Saarnio Eelis
Sandell Cristian
Sassi Nikolas
Solonen Hilma
Sträng Oliwer
Tossavainen Tuukka
Vuorensyrjä Onni-Matti
Vuori Aku

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Jokela Lenni
Koskimaa Myrsky Nova Indigo
Nieminen Nolan
Niit Ron
Nyman Milena
Rantasalmi Ilmari
Sainio Taavi
Siekkinen Tommy
Soramäki Kerttu

+8, jotka eivät halua nimeään julki


Järvenpää, Sibeliuksenväylä

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen Puistola-rakennuksen ruokasalissa.

Toimipisteessä on pieni asuntola. Asuntolapaikkoja myönnettäessä etusijalla ovat ensimmäisen vuoden opiskelijat, aikaisemmin asuntolapaikan saaneet, oppivelvolliset, nuoret- sekä pitkämatkalaiset ja hankalien kulkuyhteyksien päässä asuvat opiskelijat. Alaikäinen opiskelija asuu asuntolassa aina huoltajansa vastuulla. Asuntolan järjestyssäännöt 2022. Asuntolapaikkaa voi hakea täältä 26.6.2022 mennessä :https://bit.ly/3vqxavB

Tutustu toimipisteeseen: Sibeliuksenväylä 55 – Keuda

Elintarvikealan perustutkinto

Elintarvikealan perustutkinto
Ahola Inka
Gilan Laura
Hussaini Amina
Issakainen Jenni
Jokipalo Majlis
Kortelainen Kielo
Laakkonen Aamu
Lehto Iida
Lemmetti Jemina
Maja Inka
Määttä Daniel
Määttä Matilda
Niinikoski Nora
Rastas Venla
Romppanen Aava
Tervashonka Emma
Väisänen Viivi

+3, jotka eivät halua nimeään julki

Matkailualan perustutkinto

Alestalo Iida
Goncalves Jacqueline
Huuhtanen Lotta
Jaatinen Elsa
Koskinen Jere
Markus Kalle
Mustafa Arta
Sund Tara
Timonen Viola
Vistilä Laura

+2, jotka eivät halua nimeään julki

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Aspela Laura
Calin David
Haapanen Tommi
Helin Anniina
Kasprzak Jakub
Kiuru Amanda
Korjus Säde
Laukkanen Luka
Mesimäki Niklas
Metsomäki Tiiti
Nikkinen Jonna-Marika
Nordström Salla
Piensalmi Maria
Raitanen Laila
Thornander Kalle
Tikka Nuutti
Varonen Sara

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Aristarova Darja
Kamara Saidah
Nätt Anna
Patjas Ada
Saarinen Neea
Tammi Joona
Tikka Jemina

+3, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Jauhiainen Julius
Larkio Sakari
Saleh Ahmed

+1, joka ei halua nimeään julki


Kerava, Keskikatu

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen Kerava-salissa.
Tutustu toimipisteeseen: Keskikatu 3 – Keuda

Liiketoiminnan perustutkinto

Alatalo Santeri
Alfthan Benjamin
Ali Ali
Al-Mosawi Zahraa
Anttila Veeti
Barck Otso
Calin Alexandru
Goldenberg Camilla
Hallikainen Jonatan
Haxhiu Ylberza
Heinlahti Mira
Hyytinen Konsta
Hyytiäinen Joonas
Ilomaa Aku
Iloniemi Maija
Jokinen Jenni
Järvinen Ville
Kaas Joona
Kainulainen Minttu
Kaipainen Jessica
Kasanen Neea
Kempas Kristian
Kiuru Veera
Koivunen Roope
Kokkonen Konsta
Kontio Iiris
Koskelainen Dani
Kostiainen Jesse
Kuusela Lucas
Laaksonen Joel
Laamanen Lenni
Lahtela Emilia
Lahti Jori
Laukkanen Veikka
Lemmelä Jasmin
Leskelä Miira
Liikala Helmi
Lindström Roni
Loukola Katariina
Makkonen Jenna
Markkanen Akseli
Mikkonen Rico
Mohamed Haaruun
Mononen Elias
Määttä Aida
Niemikorpi Jemina
Nilsson Rasmus
Nyman Terno
Pajari Karri
Palm Lauri
Pennanen Amel
Phan David
Pihus Rünno
Raassina Matias
Rajala Kaapo
Rannisto Luka
Rasuli Mansur
Rosenqvist Miska
Sainio Kia
Sainio Saska
Seppälä Aleksi
Silvennoinen Lauri
Vilkman Veeti
Vilppunen Jaakko
Väätäinen Anni
Ylönen Leo

+20, jotka eivät halua nimeään julki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Avonius Vilho
Berisha Art
Caldwell Oliver
Gonzalez Ismail
Grönvall Veeti
Hallbäck Joonas
Hautaluoma Mico
Hillebrandt Minttu
Keto Aku
Kiljander Rufus
Knutas Kai
Koponen Joonas
Kosonen Pavel
Kullberg Jere
Lindelä Matias
Malmivaara Valtteri
Martikainen Daniel
Martikainen Niko
Merivaara Onni
Määttä Adele
Nokelainen Markus
Nurmi Alex
Pekkanen Pauli
Pekkinen Aaro
Pöyhönen Felipe
Raappana Onni
Renman Jino
Riihimäki Lauri
Rudnitski Robert
Salopuro Niclas
Suoniemi Samueli
Talonen Elias
Tammehoid Karl
Torri Niklas
Virnes Dani
Westerlund Jesse

+14, jotka eivät halua nimeään julki


Kerava, Sarviniitynkatu

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa.
Tutustu toimipisteeseen: Sarviniitynkatu 9 – Keuda

Ajoneuvoalan perustutkinto

Huttunen Nico
Kaasalainen Nella
Kortelainen Leevi
Kotselainen Glen
Lindkvist Samuel
Liski Miro
Montell Rasmus
Ritokoski Arttu
Salmela Pyry
Veteläinen Veeti

+12, jotka eivät halua nimeään julki

Laboratorioalan perustutkinto

Assahtiou Mohamed
Domnin Ilya
Heikkilä Sara
Kallio Miro
Pahkamäki Anni
Pelkonen Henna
Salo Janni
Särkijärvi Iina
Vulkko Patrik

+1, joka ei halua nimeään julki

Logistiikan perustutkinto

Abraham Awet
Adam Khan Mujtaba
Altio Lenni
Björkroth Vivi
Brhane Tesfamikael Kifle
Eloranta Marcus
Ghebrit Tewelde Mehari
Hakala Jimi
Hakkarainen Joona
Hietanen Aleksi
Hiienurm Chris
Järvinen Joona
Kinnunen Petra
Koponen Henri
Kumpulainen Joonas
Kytölä Kirsikka
Laakso Joona
Lainekivi Nelli
Leskinen Miika
Miettinen Topias
Miettinen Viljami
Ollila Noah
Ovaska Jero
Paavilainen Miro
Peräsalo Micke
Rovera Rafael
Sintonen Miko
Solonen Petteri
Tee Hung
Tofferi Hugo
Toivonen Joakim
Tsegay Daniel
Tähti Mico
Valtonen Veikka
Vesanen Eino
Vonti Angelina
Väätäinen Jerri
Ylikorpi Niko

+12, jotka eivät halua nimeään julki

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Huovinen Atte
Kulmala Vilma
Mohammed Omar

+3, jotka eivät halua nimiään julki

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Elokivi Atte
Kumpulainen Aapo
Mohamed Baqit Khadija

+1, joka ei halua nimeään julki

Talotekniikan perustutkinto

Airanne Roope
Autio Ville
Haapala Eino
Happonen Alex
Heiskanen Joona
Hyrsky Jere
Issakainen Vili
Järvi Ossi
Kanerva Antti
Kiuru Joona
Kupiainen Tommi
Laitinen Leo
Lampinen Henri
Lundberg Ville-Waltteri
Luokkanen Erik
Mäkinen Eelis
Niemi Taavi
Nupponen Veeti
Pennelin Akseli
Pesonen Tuukka
Pietikäinen Tarmo
Pircklén Lucas
Pynttäri Vikke
Pöyry Eino
Raivio Otto
Salonen Onni
Schlitski Markus
Sillanpää Elias
Sinkkonen Taneli
Tokola Samuel
Tolonen Jesse
Uusimaa Konsta
Virranniemi Caius
Voutilainen Niklas

+6, jotka eivät halua nimeään julki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Alasmaa Andry
Chernenko Mykola
Erkkilä Elmeri
Kainulainen Miro
Kaldma Karel
Laakso Lukas
Lumitähti Eemeli
Niemi-Pynttäri Onni
Porokka Aleksi
Raatikainen Aleksi
Sivonen Ville
Soro Lari
Vainio Jerry
Vehkajärvi Viljo
Weck Nooa

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Badarau Andrei
Bastman Sebastian
Bayoumi Noureldin
Eskelinen Ronja
Heikinheimo Helka
Idriss Osman Konda
Innos Robin
Julkunen Ella
Kuzinskiy Devid
Laukka Werneri
Le Hoang
Mirzai Razia
Nevasmaa Joanna
Pruteanu Rebeca
Riekstina Megija
Salmi Veeti
Sohlman Ida
Suoniemi Elias
Venäläinen Milla
Zeray Filmon

+15, jotka eivät halua nimeään julki


Sipoo Enter

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen Enterin ala-aulassa.
Tutustu toimipisteeseen: Sipoon Enter – Keuda

Liiketoiminnan perustutkinto

Barkov Emilia
Hintsala Emilia
Hintsala Olivia
Husso Heikki
Jokinen Jadessa
Keskitalo Leevi
Lielahti Viljami
Nieminen Anni
Pusila Marella
Pylkkänen Jyry
Repo Henna
Rissanen Roope
Ristola Samuli
Suni Rasmus

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Baldauf Karri
Hakkarainen Veeti
Holmström Rikhard
Ketonen Antti
Kokkinen Akseli
Koskelainen Sebastian
Kuurila Lenni
Merzlyakov Elisey
Metsatalu Artjom
Niskanen Max
Palmberg Roope
Pan Jiazhou
Pant Argo
Puolakka Matias
Qureshi Ahad
Savolainen Jasper
Siikala Joona
Sinda Jose
Yildirim Mehmet

+1, joka ei halua nimeään julki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Halmkrona Lauri
Kallunki Jerry
Karlsson Emil
Nyyssönen Topi
Para Vertti
Parviainen Jahvetti
Pietarinen Lotta
Rodionov Maksim
Tojkander Samu
Wikström Tomi
+3, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Berlin Larion
Evtodi Daniel
Selosvuo Nuppu
Turan Kocher

+2, jotka eivät halua nimeään julki


Mäntsälä, Lukkarinpolku

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääovilla.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 8.30. Kokoontuminen pääovilla, josta siirrytään opiskelijaravintola Solinaan.
Tutustu toimipisteeseen: Lukkarinpolku 2 – Keuda

Ajoneuvoalan perustutkinto

Dinu Daniel
Enroth Roope
Jungebrand Dan
Kettunen Niko
Kokko Väinö
Laigren Emil
Laukkanen Miko
Lehtonen Niilo
Misukka Miko
Mäenpää Sakari
Mäkelä Arttu
Pesonen Samuli
Raappana Jere
Ruuhijoki Vili
Sirén Eetu
Strandberg Daniel
Tokola Aleksi

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Logistiikan perustutkinto

Ahde Antti
Avdiu Elton
Hurme Miika
Hämäläinen Vili
Kenttinen Waltteri
Kuosmanen Luca
Putkonen Lucas
Suni Jami

+2, jotka eivät halua nimeään julki

Rakennusalan perustutkinto

Aaltonen Eetu
Carlson Edvin
Happonen Aleksi
Kinnunen Eevert
Laasjärvi Nooa
Laine Arttu
Niinimäki Samu
Peltonen Elmeri
Pitkälä Valentin
Puharinen Jesper
Rautiala Juho
Salmi Sivi
Silvennoinen Minttu
Tokola Luukas

+1, joka ei halua nimeään julki

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hassinen Emmi
Hiltunen Emilia
Ikonen Aino
Lahti Kari
Salmi Eeli
Tokola Vilja
Tyni Luukas
Ågrén Sissi

+1, joka ei halua nimeään julki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aaltonen Alina
Eskelinen Ruut
Hakala Sini
Kinanen Pihla
Klemola Mea
Koksu Niia
Lindholm Carmen Eveliina
Lindström Ramona
Luoto Erika
Puoliväli Pihla
Tuohioja Janna

+2, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Liukkonen Tommi
Marila Tomas
Sellmer Milo
Sortti Tommi
Strandberg Mikael
Tokola Oona

+4, jotka eivät halua nimeään julki


Mäntsälä, Saaren kartano

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa (asuntolarakennus Uusikartano, Leissantie 2, 04920 Saarentaus)

Asuntolat: Saaren kartanon opiskelija-asuntolat – Keuda
Tutustu toimipisteeseen: Saaren kartano – Keuda

Maatalousalan perustutkinto

Ahola Aino
Ahonen Nella
Ahtiainen Alisa
Bouhlal Mehdi
Bruce Lauri
Eronen Veera
Eskelinen Erica
Hakkarainen Erno
Haverinen Anni
Hietanen Inka
Jaakkola Niki
Jussila Liisa
Juvonen Hanna
Järvinen Mikael
Järvsoo Katre
Kivekäs Juho
Korhonen Nia
Kutvonen Emmi
Kuusinen Aada
Laakkonen Essi
Lainesalo Jenna
Lehto Ville
Leppänen Edja
Lilja Saana
Lind Ilona
Lorentzon Emil
Markkanen Myrsky
Merta Aino
Mäenpää Joona
Mätäsaho Iida
Niemi Tatu
Nieminen Vilja
Nissilä Karri
Numminen Thea
Ojanen Matilda
Ojapalo Riku
Oksanen Jenna
Pietilä Jelena
Pitkänen Silja
Raijas Ada
Reinistö Eetu
Roivanen Jessica
Ronkainen Pinja
Rosenqvist Rasmus
Saarestik Eliise
Saarinen Oliver
Salonen Edwin
Sandström Fridolf
Stjernberg Alex
Tarkiainen Emma
Tulkki Samu
Tuomilahti Venla
Tyyskä Jenni
Vera Julia
Viljaranta Alina
Virtanen Aku
Väisänen Emilia
Väisänen Unna
Åberg Sylvi
Åström Benjamin

+10, jotka eivät halua nimeään julki

Metsäalan perustutkinto

Halme Luka
Hassan Moona
Koskelainen Venny
Koskinen Kanerva
Kääriäinen Niklas
Lehikoinen Eikka
Lähteenmäki Tatu
Markkanen Vili
Mäkelä Vili
Nikkilä Asser
Olin Heikki
Rautama Suvi
Rönttinen Eetu
Salmi Konsta
Timonen Samu
Vesikko Eetu

Puutarha-alan perustutkinto

Ekström Markus
Levanen Lotta
Määttä Salla
Rehnfors Eve
Saarno Maija
Viitala Helena Sofia Matilda

+2, jotka eivät halua nimeään julki

Rakennusalan perustutkinto

Bergström Tino
Heikkinen Kimi
Huikari Eelis
Kivimäki Kare
Klemets Max
Laine Joonas
Linnapaasi Leevi
Mesiäinen Leevi
Mustalahti Ida-Sofia
Nykänen Jarkko
Reijonen Janita
Sirkkala Niilo
Skog Joona
Tamminen Matias
Torila Rasmus
Turunen Viljam
Tähti Taavi
Vuori Noa

+2, jotka eivät halua nimeään julki


Nurmijärvi, Lopentie

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa.

Tutustu toimipisteeseen: Lopentie 20 – Keuda

Ajoneuvoalan perustutkinto

Heikkilä Linda
Huuskonen Aapo
Järvenpää Joona
Kosonen Juho
Laine Miika
Lindström Oliver
Nyman Oliver
Pallaspuro Leevi
Paukkunen Kasper
Pellinen Jesper
Porttinen Atte
Rosenberg Akseli
Safkakis Ioannis
Sorvari Miro
Tervonen Vili
Tikkanen Romeo
Timonen Veeti
Vehkala Sebastian

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Liiketoiminnan perustutkinto

Baha Farishta
Heinonen Noel
Hofdahl Ronja
Katainen Tommi
Kinnunen Benjami
Korkiakoski Henna
Korman Jan-Andre
Kortsagin Arseni
Lahtinen Petteri
Murole Kalle
Mäkelä Aron
Ormas Roosa
Pääkkönen Eero
Rautakallio Onni
Saukonoja Lotta

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Ebadi Sundus
Lehto Jinka
Louhi Sini-Maaria
Lönnberg Sara
Metsola Tuomas
Norit Loreen
Paananen Nanna
Partanen Eevert
Pasanen Johanna
Puhto Venla
Saarnio Jenna
Suloranta Emma

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Rakennusalan perustutkinto

Argillander Amos
Herranen Jerry
Kuikka Juho
Laakkonen Joonas
Lassinen Emmi
Mäkinen Topi
Neva Niklas
Paara Pyry
Paasonen Lauri
Parviainen Joonas
Pyhältö Leevi
Ropponen Vertti
Saareluht Markus
Teimonen Tuomas
Topcu Nuutti

+5, jotka eivät halua nimeään julki

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Alfihan Stief
Mononen Iisai
Mäkinen Aada
Parkkinen Lotte
Poutanen Miikka
Räsänen Alina
Seppälä Samuli
Slavcheva Mirela

+1, joka ei halua nimeään julki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Akkanen Emma
Ekholm Lina
Eskola Lotta
Forsström Lina
Fsaha Gebregergs Okubazgi
Huuki Henni
Hämäläinen Elena
Kasanen Sofia
Katajamäki Sara
Lahokoski Anni
Lumijärvi Aada
Rehu Seela
Räsänen Milla
Saarela Laura
Töyrynen Senja
Väänänen Suvi

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Forsström Samuel
Hagelberg Miki
Haukijärvi Otto
Heiman Valtteri
Humalajoki Elias
Kantele Justus
Kuula Vertti
Lahti Emil
Lakiasuo Nuutti
Lavonen Eetu
Lindström Roni
Myllynen Miko
Nenonen Rasmus
Ogleznev Mikko
Raekannas Elias
Saarimaa Vili
Saukonoja Samu
Sylvestersson Aku
Teittinen Tuomas
Tella Tim

+2, jotka eivät halua nimeään julki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Kallionpää Marko
Kähäri Juho
Laakso Arvi
Laine Aaron
Lamminaho Samu
Lapinaho Kasper
Lappalainen Taavi
Lehtikallio Onni
Lehtonen Samu
Malengela Wakanga
Mikkola Jussi
Muhonen Meea
Rauhala Milja
Salmi Jimi
Simpanen Jimi
Valtonen Leevi
Veijalainen Joonatan
Viitanen Aapo

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Aho Marja
Holsti Josefina
Joyce Jebichii
Kurri Miska
Lindgren Rickhard
Rosenqvist Reetta

+6, jotka eivät halua nimeään julki


Tuusula, Kirkkotie

TUVA-koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat maanantaina 8.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Perustutkintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa.
Tutustu toimipisteeseen: Kirkkotie 31 – Keuda

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Alanko Kiia
Backman Mila
Beric Alexandra
Dogan Seval
Hangasluoma Reea
Hauhio Nella
Heike Lia
Hilario Anton Alexsandra
Hyvärinen Lotta
Hämäläinen Ronja
Jalkanen Hertta
Jamal Shahin
Jan-Arj Jasmin
Kaur-Bedi Manpreet
Kiljander Oona-Emilia
Komarova Viktoria
Kuisma Anni
Laitinen Aada
Laulumaa Matilda
Lauriala Sofia
Lehtoranta Sara
Miettinen Iina
Mönkkönen Hilla
Niemi Inka
Parpala Emilia
Peksiev Alina
Pitkänen Ella
Puttonen Pinja
Sandell Casper
Vahermo Helmi
Vikström Siiri
Virtanen Nea
Võsujalg Alondra
Ylikoski Lina

+6, jotka eivät halua nimeään julki

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Ehramaa Emma
Hakala Janna
Huttunen Noora
Hägglund Ada
Hämäläinen Jenny
Kakkonen Amanda
Laitinen Henna
Landström Joa
Lehtonen Hanna
Maininki Julian
Numminen Iina
Ojanen Roope
Puro Aada
Vassel Sonja
Vikman Jenna

+8, jotka eivät halua nimeään julki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Allonen Nea
Arab Mohammadreza
Ceder Anna
Enkenberg Sienna
Gerdngern Chataporn
Harju Nia
Hauhia Julia
Hautaniemi Sanni
Honkanen Silja
Hämäläinen Tuuli
Kalinainen Netta
Karesto Iisa
Karppanen Alida
Kiesilä Nea
Kontio Neea
Kotovuo Emma
Laakso Veera
Lahelma Iivari
Lahtinen Samuli
Lehti Milma
Liias Kaisla
Lindroth Emilia
Lyytinen Sara
Majewska Emilia
Matveinen Miko Eemeli
Miettinen Aino
Mustonen Neea
Mäki-Kuhna Mia
Naumanen Iia
Nizamova Alina
Nordman Emilia
Norrila Pinja
Raittila Viivi
Reipsar Unni
Riikonen Sara
Sorjonsalo Mari
Stenius Amanda
Tikka Aino
Vikman Vilma
Virkkunen Anna

+4, jotka eivät halua nimeään julki

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (TUVA)

Golovei Veronica
Juntura Meira
Sikorska Aneta
Singhal Bharti

+1, joka ei halua nimeään julki


Tuusula, Pekka Halosen akatemia

Perustutkintoon ja Opistovuosi oppivelvollisille -koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat keskiviikkona 10.8. klo 9.00. Kokoontuminen A-rakennuksen juhlasalissa (101).

Tutustu toimipisteeseen: Pekka Halosen akatemia – Keuda

Kuvallisen ilmaisun osaamisala (Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto)

Aalto Unna
Antila Alli
Blom Alex
Hakala Jenni
Hellsten Jenna
Hyvärinen Jade
Karppinen Vera
Nilsson Sara
Peruskivi Linda
Ruokonen Emma
Saarinen Elna
Turunen Milka
Virta Jenna

+ 7, jotka eivät halua nimeään julki

Opistovuosi oppivelvollisille kansanopistoissa

Backman Pihla
Hölttä Vanessa
Kerava Elsa
Rivinoja Leea
Saljola Veronika
Sallinen Seeli Elsa Helmi

+6, jotka eivät halua nimeään julki

Tervetuloa Keudaan opiskelemaan