Yhteishaussa opiskelemaan valitut 2024

Onnea opiskelupaikasta ja tervetuloa Keudaan!

Hakemuksia Keudaan oli tänä vuonna 2683, joista ensisijaisia hakijoita oli 1139. Opiskelemaan valittiin 1237 uutta keudalaista.

Opiskelemaan valitut ja heidän huoltajansa ovat saaneet Opetushallitukselta sähköpostilla yhteishaun tulokset sekä linkin, jonka kautta opiskelupaikka otetaan vastaan. Keudasta lähetetään opiskelemaan valituille ja huoltajille valintakirje sähköpostilla, mikäli sähköposti on tallennettu hakemukselle. Muussa tapauksessa lähetämme valintakirjeen postilla kotiosoitteeseen.

  • Ota opiskelupaikkasi vastaan viimeistään 27.6.2024.
  • Varasijoilta hyväksyminen päättyy 16.8.2024.

Jos et ole saanut kirjettä tai paikan vastaanottamisen kanssa on hankaluuksia, ota yhteyttä oman tulevan opiskelupaikkasi opintotoimistoon. Toimistojen yhteystiedot löydät täältä: Toimipisteiden opintotoimistot.

Opiskelemaan valitut 2024

Alla on lueteltu toimipisteittäin ja hakukohteittain niiden opiskelemaan valittujen nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Järvenpää, Sibeliuksenväylä
Järvenpää, Wärtsilänkatu
Kerava, Keskikatu
Kerava, Sarviniitynkatu
Mäntsälä, Lukkarinpolku
Mäntsälä, Saaren kartano
Nurmijärvi, Lopentie
Sipoo, Enter
Tuusula, Kirkkotie
Tuusula, Pekka Halosen akatemia

Järvenpää, Sibeliuksenväylä

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen Puistola-rakennuksen ruokasalissa.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8 klo 9.00. Kokoontuminen Puistola-rakennuksen ruokasalissa.

Tutustu toimipisteeseen: Sibeliuksenväylä 55.

Matkailualan perustutkinto
ARONEN, ASTA HILDA MARIA
EKEBOM, JESSICA LA-ORWAN
HANSKI, RASMUS ONNI KALEVI
HONKANEN, SÄDE ALISA
INKILÄINEN, KAISA HEART ISABELLA
KORHONEN, JESSICA ALEXANDRA
LAINE, KERTTU EMILIA
LAKANIEMI, NINNI FIONA
LEHTINOTKO, LOTTA HELLIN SOFIA
LUMÉN, MILLA LINNEA
MOHAMED ABDULQADIR, SALMA
PHILLIPS, NINNI ELISABET
RIKKONEN, ELLA-MARIA
RYBALKA, INNA
VAN DER WALT, ADIEL
WESTMAN, LUKAS VEIKKA SAKARI
+4, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
ANVELT, JAN-SAIMON
GRUNDSTRÖM, AMANDA ILONA SECILIA
LAPPALAINEN, LENNI MARKKU KASPERI
LEMMETTI, SIIRI MARJATTA
PETERSON, ELIS
REIMAL, MARTEN
SAARINEN, HELMI SOFIA
SAARINEN, MISKA JUHANI
STENBACKA, TAAVI JAAKKO JUHANI
TANTERE, JANNI LUNA MICAELA
TÖRMÄLÄ, AKSELI JUHANI
VÄLITALO, NIILO PAAVO AAPELI
ÖRN, LEO ELIAS

+9, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Elintarvikealan perustutkinto
ALA-PRINKKILÄ, KAAPO EINARI
CAMPELLO, SOFIA ANNIKKI
HAAPALA, HETA OILI ILONA
HINTSALA, LYYDIA HELMIINA
KÄYHKÖ, OSSI ALEKSI
LÄNSIMÄKI, NIINA JOHANNA
PARTANEN, IDA KRISTA MARIA
PERENKARI, JIMMY PATRIK
PIETILÄ, LEO ELMERI
SATO, LOTTA EMILIA
SILÉN, NINNI SUSANNA
TUOMINEN, PAULA IINES
YLIKOTILA, NATHALIA ELIZABET
+ 7, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
ALEKSEEVA, DARIA
ISSAKAINEN, EMILIA INGE ELIISA
KORJUS, SÄDE NEA AURORA
KRÖGER, ALISA VILHELMIINA
PARVIAINEN, PYRY HENRIK OSKARI
PIIPPONEN, SOFIA EMILIA
SUBHI, DINA L SUBHI
TIKKA, NUUTTI KARI ILMARI
+5, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (Tuva)
ALALI, YAHYA
BUDAN, VAKHTANH
FEDORCHUK, EVGEN
HAATANEN, NOA SAMUEL SEBASTIAN
HÄNNINEN, KARITA AUNE PAULIINA
KINNUNEN, JESSIINA JEMINA
LAHNO, SERHII
MARCHEVSKA, MARIIA
NOVOZHYLOVA, OLHA
PEREPELYTSIA, IVAN
SHMALIUKH, DMYTRO
VTORYHIN, YAROSLAV
VYSKVARKA, RENATA
+6, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Järvenpää, Wärtsilänkatu

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen A-oven aulassa.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen A-oven aulassa.

Tutustu toimipisteeseen: Wärtsilänkatu 7.

Rakennusalan perustutkinto
HARJU, RASMUS ELMO-OLAVI
HELL, JAMES EINO ALEKSANTERI
HUTTONEN, KENNETH
HYNYNEN, RASMUS REINO ANTERO
HÄRKÖNEN, ALEKSI JOHANNES
JÄRVINEN, MIKO JUHANI SEBASTIAN
KHAN, JOEL CHRISTIAN
KUKKONEN, PETRUS PAAVO SAKARIAS
LEHÉN, ALEKSI MIKAEL
LEHISTE, MARCO
LUUKKONEN, MIRO UNTO JOHANNES
MUHOJOKI, EELI AKSELI
PALOLA, ALEKSI MATIAS
PASANEN, JULIUS JOONATAN
PITKÄNIEMI, ELIAS MIKAEL
PÜSS, RENET
TARULA, ALEKSI ELIAS
UUSITALO, ANTTI MIKKO OSKARI
VÄHÄKOTAMÄKI, NIKO MATIAS
+6, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Ajoneuvoalan perustutkinto
ALA-ANTTILA, MILKA MIMOSA
ARUSALU, JARIS
BLOMQVIST, MINTTU SAARA SOFIA
ELORANTA, JOEL JUHANI
ESKELINEN, NIKLAS VALTTERI
FRANTSI, SASU YASO MATIAS
KISONEN, JERKKA RAMI EEMELI
KLEMOLA, OSSI OLIVER
KOKKO, MAX SAMUEL
KOSKINEN, JONNE SANTERI
KURISTIK, HEIKO
LAHTI, RASMUS ONNI VALTTERI
LASSILA, EMILIA MARIA
LEHTINEN, MICO ANTERO
LINDSTRÖM, SAMPO MIKAEL
LUHTAMÄKI, LUUKAS LAURI JUHANI
MÄKINEN, JOONA-AARON IIVARI
NIEMINEN, TINO OLAVI
NORDLUND, KRISTOFER NIKO JULIUS
NYQVIST, SASHA TAPIO
PILTTI, LEEVI ONNI ELMERI
PUUSTINEN, KALLE HERMANNI
PYYKKÖ, ARTTU JUHANI JEREMIAS
RAESKE, VENLA JOHANNA JUULIA
RAUTAMA, LEEVI TOPIAS
REDSVEN, JESSE VÄINÖ
SALONEN, JARNO ANTERO
SIRVIÖ, ROOPE IIVARI
SOLONEN, TUUKKA ALVARI
STRÖM, ANTON VEETI MATIAS
TEIKE, NIKLAS KRISTIAN
TOYVONEN, EMIL
TUOMI, SUMU ELIAS
VALKAMA, EETU OSKARI
VATTULAINEN, LEEVI MATTI VALTTERI
+10, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sisustusalan osaamisala (Taideteollisuusalan perustutkinto)
KILK, JANELLE-MAI
KJELIN, JIMI KOTIVALO
KULMALA, VIIVI JOHANNA
LAAKKO, ERIKA KAROLIINA
LAUNONEN, ANNIKA HELENA
MANELIUS, JADE-EMILIA NATHALIE
RIIPINEN, RONJA KATRIINA
RÄMÖ, JOONA MATIAS
SAARELA, ENNI HELMI EVELIINA
TAAVITSAINEN, ELLA KAARINA
TOROLA, RONJA EMILIA
+5, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
ALATALO, NIILO EEMELI JOHANNES
BULVITIS, DANIELS
ELIJOKI, ILKKA JUHANI
GONCALVES, LUIS ARSENIO G DA S FURTADO
ISOLA, AARON EEMELI
LEHTINEN, ELIS JUHO OLAVI
MARTIKAINEN, PAAVO OLAVI EEMIL
METSO, MILO TAPIO
MISUKKA, MIRKO MIKAEL
MUSTONEN, JERMU ANTERO
MÄHÖNEN, EINO JOHANNES
NIEMI, OTTO TAPIO ENSIO
NIIRANEN, TIA AURORA
NORDIN, RASMUS NIKLAS ALEXANDER
PENNALA, JOONA ONNI OLAVI
PIETILÄINEN, JOOA ANTON JUHANI
PYLVÄLÄINEN, RASMUS ARTTU OLIVER
RONTU, JASMIINA MATILDA
RYHÄNEN, NIILO SOINI VALERIAN
RÖYSKÖ, EELIS OSKARI
SAARIKIVI, TESSA CECILIA
TAPIO, ONNI JOHANNES
TOLONEN, AAPO PYRY PETTERI
UUSI-SEPPÄ, AARNE LAURI ANDREAS
VARILA, JIMI JULIUS
VIRTANEN, AAKE MIKAEL
+4, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Puuteollisuuden perustutkinto
KIILIÄINEN, ANNA HELENA
MÄNTYMAA, TYTTI MARIANNE
ROOS, ELIAS ILMARI
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Puusepänalan osaamisala
(Puuteollisuuden perustutkinto)
KANTOLUOTO, EEMELI VERNERI
MÄKÄLÄINEN, OLAVI AATU ENSIO

Pintakäsittelyalan perustutkinto
HARAMAA, VILLE VALTTERI
HONKANEN, VILJAMI ALEKSANTERI
IKONEN, FANNY ORVOKKI
KAUKAMO, KIIA KAROLIINA
LAINE, LUUKAS JAAKKO JUHANI
MAANRE, KERDO
MÄKELÄ, MINTTU MARIA
NISSINEN, TOMI DANIEL
RAITA, LEO JAAKKO JUHANI
RAJAMÄKI, VENLA SARA JULIA
SALOVAARA, IIDA-OLIVIA SUSANNA
SIIK, MILLA SOFIA
SUND, IIDA ELLI EMILIA
TAMMINEN, MIRO MATIAS
TERÄNEN, JANNA HELENA
ULP, KERTTU JASMIN
VANAMO, NEEA RIINA
ÅBERG, TUOMAS MIKAEL
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Turvallisuusalan perustutkinto
ANNALA, LAURI JOONATAN
AUVINEN, MALLA-MAYA MARILII
FALK, ENNI RIINA MARIANNE
FELDMANN, RAIGAR
HAUKKA, KIIRA MARIANNA
HOKKALA, SAMU TOIVO VILJAMI
HÅRDH, RASMUS SANTIAGO ALEKSANTERI
JANSSON, OTSO EEMELI
JUHOLA, JUSTUS OLIVER
KOMONEN, NEVE FRIDA KANELI
KUKKANEN, ENNI MAIJA ELISABETH
LEPISTÖ, LUKA JUHANI
LÄHTEENARO, KERTTU KIRSIKKA
LÄNSIMÄKI, MIRA EMILIA
MAJANEN, JULIA MARJATTA EMILIA
MERJAMO, NELLI AMANDA
NORDMAN, TUUKKA JOHANNES
OLLILA, EVA-MAYA
PARTANEN, EETU EMIL VILJAMI
PEKKANEN, ARTTU OLIVER
RÄSÄNEN, TUOMAS EINO ILMARI
SAVINAINEN, SAMU JUHANI ANTERO
SILLANPÄÄ, SAKARI ARMAS
SINGH, NAVROOP
STENBERG, OONA ANNIINA
STEN, TOPI JOHANNES
TEGELBERG, ELLI AINO JUULIA
TULONEN, LILJA MARIA JOSEFIINA
UUSIAUTTI, ANNELI KATARIINA
+1, joka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
ANDERSSON, OKKO PAULI VIKTOR
ETELÄPÄÄ, EETU SAKARI
FORSS, ALEKSANTERI EELIS
HARJU, OSSI EERO JUHANA
HEISKALA, EMIL OTTO ANTERO
IKONEN, SAMULI ARVO
JUVONEN, ONNI MIKAEL
JÄRVINEN, TUOMAS ANTERO JOHANNES
KANGAS, ELLI JULIA
KINNUNEN, TUOMAS VILJAMI
KOMU, TUUKKA SAKARI
KOSKINEN, JIMI OSKARI
KOSONEN, ATTE OSKARI
KRÖGER, SAMUEL JUHA BENJAMIN
KUIKKA, AARRE TOIVO JOHANNES
LAAKSONEN, OTSO JUHANI
LAINE, NOOA ANTERO JOHANNES
LEHTIMÄKI, LASSI MIKAEL
LEPPÄNEN, EETU IISAKKI
MENSONEN, NIKO PETTERI
MERISALO, PERTTU ILMARI
MUSTONEN, AARNI LAURI VALDEMAR
NISKANEN, ONNI AUKUSTI
NYKÄNEN, NIKLAS LAURI JUHANI
PUHAKKA, ONNI EERIKKI
PULSKA, JUUSO JOHANNES
RANTALA, MISKA ANTONIUS
RANTALA, NOOA MATIAS
RENTOLA, JEREMIAS VEIKKO JUHANI
RÄIKKÖNEN, HILLA PIHLA PAULIINA
SALMELA, ARTTU IIVARI
SALMINEN, WELMERI WESSI ILMARI
SALONEN, HEMI SEBASTIAN
SISSALA, OSKARI MIKAEL
VESALA, RONI LEEVI
VESTERINEN, ASTA ELISA
VIHELÄ, MIIRO SAKARI
VILLINKI, SAKARI LAURI
YLINEN, JEGOR TOIVO VLADIMIR
+5, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
AHOLA, EEMIL AKSELI
ARONEN, SOFIA SERAFINA
ASLAN, DUANUR
EKLUND, FIIA FANNY ANNIKKI
HEIKKINEN, NIILO VILHO OSKARI
HYTÖNEN, ARTTU MATIAS
ISOKALLIO, PEPPI MERITÄHTI
JARNELA, JERI BENJAMIN
JÜRGEN, LISETTE-CARMEN
KIPPILÄ, LOTTA ALEKSANDRA
LAALAJ, AYMEN
LAITILA, LUCAS JAAKKO WALTTERI
LAURILA, EMILIA IIDA MARIA
LAUTIAINEN, EETU OLAVI
LESHCHINSKAYA, ARINA
LOMAN, SOFIA VILHELMIINA
MAKKONEN, NOA TIITUS EEMELI
MIETTINEN, ROY JESSE AARON
MIKKILÄ, ERIK MATIAS
RÕBIN, SAIMON
SALMI, JUUSO VALTTERI
SNELLMAN, ELLA ALINA
TALMA, TOBIAS RICHARD TAPIO
ULLGRÉN, KIA JANETTE
WARIS, IIVARI SAKARI JOONATAN
ÅKERLUND, VANESSA MARIA RAMONA
+16, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Kerava, Keskikatu

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen Kerava-salissa.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Tutustu toimipisteeseen: Keskikatu 3.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

AL IBRAHIM, MARIA MARWAN
AL NUMAIRI, HANAN JIHAD
BASILAURI, LAZARE
BRANDT, JIMI JASPER
DOLK, TAIRO
EID, SAMUEL ASTON AMOR
HAMMADI, HASSAN MOHAMED
JOKINEN, MIKAELA AMANDA
KAINULAINEN, OTTO OSKARI
KALLIO, JONNE EMIL
KAPP, SANDER
KARHU, EETU JOHANNES
KAURAVAARA, EERO AKSELI
KIVIKOSKI, ARTTU ENSIO
LE, ALEKSANTERI
LEHTINIEMI, ONNI VEIKKO
LIPPONEN, AKSELI
LOHIKOSKI, MISKA VILHELM AKSELI
LOKA, KLEO
LUTFI, EMRE
MERILAHTI, ALTTI OIVA JUHANI
MIKUSHEVA, IULIIA
MOHAMMADI, MASHHOD
MYLLYMÄKI, AHVO AUKUSTI
NGUYEN, THIEN BACH
PAHKAMÄKI, JERE TAPIO
PALMQVIST, SAMUEL JOHANNES
RAJAMÄKI, KAIUS OLIVER
RAUF, NAIMA
RUBAN, YELYZAVETA
RUUSKA, VILJAMI EERO ALEKSI
SEPPÄNEN, VEETI VALENTIN
SIROLINNA, JOOSE NUUTTI SAMUEELI
SOKOLOV, IVAN
SUOVIRTA, ELLA MARIA MATILDA
TANTTU, ONNI OLIVER VASSELI
THORNANDER, MIKKO ELIAS
TOLONEN, EINO HERMAN
+12, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Liiketoiminnan perustutkinto

AHMADI, HAMIDULLAH
AHONEN, MARIAMA HELINÄ
AIRAKSINEN, KRISTO ARON
AKTAS, SILA
ANTTILA, EEVI AURORA
BERISHA, MJELLMA
DHAWAN, GAURAV
FAIZI, AIDA ANAHITA
FALCK, OONA ILONA
HAGELIN, HUGO ALEXIUS
HASSINEN, EMMI KAROLIINA
HEIKKA, IIDA ELINA
HELLGRÉN, LENNI ESKO IISAKKI
HELMINEN, KATA MARIA ALEXANDRA
HENRIKSSON, NICO VALTTERI
HILTUNEN, ROSE EMILY
HOSSAINI, SARA
HUKKA, LASSI MARKUS ILMARI
HUOVILAINEN, SEAN KRISTIAN
HUUSKONEN, MEA JOANNA EMILIA
HUUSKO, PIHLA AADA EMILIA
HYVÄRINEN, SAAGA SOFIA ESTER
ILVES, NELLA SOFIA
JALOMÄKI, ANTON ELMO EINARI
JUDÉN, NINA KAROLIINA
KAUPPI, VALENTINO ALEXANDER
KEMPPAINEN, ALICIA ODESSA
KERÄNEN, OLLI HEIKKI OLIVER
KLEMETTI, JINNA AURELIA ALEXANDRA
KOKKO, JOONA EMIL
KOLEHMAINEN, SYLVI HEIDI MOONIKA
KOLLIST, KRISTEN-MARTEN
KONTIO, ONNI VEIKKO JUHANI
KOZLOV, KASANDRA ALINA JOSEFIINA
KUKKULA, EETU ONNI KULLERVO
KUPSA, LOTTA LINNEA
LAITINEN, LEO SEVERI
LAUKKANEN, VEETI MIKAEL
LAUNIEMI, TEEMU TOPIAS
LOKKILA, ROOPE EEMELI MATIAS
LUOSTARINEN, VEETI JUSTUS
MEKK, KAREL
MERILÄINEN, AAPO MAINIO
METSO, VEERA MARIA
MOHAMMADI, ABBAS
MUSTONEN, ELENA MARIA LILIANNA
MYÖHÄNEN, VALTTERI JUHANI
MÄKELÄ, VEETI EEMELI
MÄÄTTÄ, LAURI ESA EEMELI
POIKKILINJA, REETTA KERTTU TALVIKKI
PULLA, MATIAS ILMARI
PUURTINEN, ANTON WILHO OLAVI
PYYKKÖ, JOONA JERE PETTERI
PÖYLIÖ, RASMUS EMIL MIKAEL
RAITALA, LUKA EINO OSSIAN
RISSANEN, SISU KALEVA
RYYNÄNEN, VALTTERI SAMUEL
SAARELAINEN, MAX SAMUEL
SAARELAINEN, MORIS AARO
SAINIO, SIRU PETUNIA
SALMI, ALEX MIKAEL PETTERI
SANDQVIST, MAJA MARIA
SANKALA, ARTTU FRANS OTTO
SCHLOBOHM, VILI VELMERI
SEPPÄNEN, ALTTI AKSELI
SIITARI, JOONA AARRE ELIAS
STATOVCI, ALBIN
TAHA AZIZ, BLND
TOIVONEN, MIRO OLIVER NIKLAS
TOKOLA, ALVAR VILHO VERNER
TORKKOLA, JERRY TOIVO JOHANNES
TOSSAVAINEN, ONNI KASPER OLAVI
TUUKKANEN, OTTO AKU EEMELI
URONEN, KONSTA JOHAN TAPANI
VAAHTERA, MIRA KAARINA
VAINIK, JAN MARTEN
VEPSÄLÄINEN, NOEL ALEXANDER
VEPSÄLÄINEN, VERNERI ARVO ELIAS
VESIN, LUKA OSCAR MWEREVU
VIHERIÄSAARI, JULIA AURORA
VIKSTRÖM, TATU LASSI JUHANI
VILKAS, NINNI
VIRTANEN, IINA ANDREA
YEROMIN, KYRYLO
+16, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Kerava, Sarviniitynkatu

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Tutustu toimipisteeseen: Sarviniitynkatu 9.

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (Tuva)
AL NUMAIRI, EMAN JIHAD
ALATALO, VILJO VERNERI
AL-MOHAMAD AL-GHARBI, RAYAN
ANOPA, MYKHAILO
BONDIUK, STANISLAV
ELMUCADDEMI, NUR
EWERE, OSASERE CINZIA
GHIDE, LAMEK
HELANDER, MY LEMPI MATILDA
HENRIKSSON, RONJA ALEXANDRA
HUTTUNEN, JUSTIN ADITHEP
IVANOVA, DARIA
KOBYZHAKOV, PAVLO
KOKKO, FIONA TANJA EERIKA
KOLOSOV, MAKSYM
KOSTIAINEN, MANDI RAUHA MARIA
LUMIO, SALLA MARIA
MACHADO, NELSON VENANCIO DOMINGOS
MARAVILLAS, ROUIE MARIE
MUTLER, JAN-ADLER
MÄKINEN, NIKLAS ANSELMI
OSEGHALE, DENNIS OKHIAFOH
PALJAKKA, VEIKKO WILLIAM
PALOKANGAS, MONA MATILDA
RAHMANI, SADAM
RYZHKOV, ROSTYSLAV
SALIN, SENJA PAULIINA
SELBY, SARA SUSANNA
VÄKIPARTA, LUKA DANIEL SIMEON
+13, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Prosessiteollisuuden perustutkinto
ADLER, WALLE KALEVI TIERA
AHO, ALVAR HEIKKI AUGUSTI
JÄMINKI, PATRIK ANTTI MIKAEL
TIITINEN, JERMU VALTTERI
WELLING, IIRO MARKUS
+5, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Talotekniikan perustutkinto
AAKALA, HUGO ATTE JUHANI
ANTTILA, EEMIL DIAN
BAKALINSKIY, ALEXANDER
BORDI, LUKA FELIX
HAUTAMÄKI, MIRO JOHANNES
HELL, LUUKAS TOIVO NIKOLAI
INBERG, EETU MIKAEL
ISO-LAURI, JUUSO JUHANI
JULKUNEN, JOONATAN DANIEL
JUNTUNEN, MILO AUKUST
JUOLA, AARON ILMARI
KARJALAINEN, TUUKKA TAPANI
KARTTUNEN, ROOPE AUGUST
KAUHANEN, EELIS IISAKKI
KIVINEN, EETU TAPANI
KOKKO, NIKAEL JUHO TAPANI
LAAKSONEN, RONI ONNI ILMARI
LAINE, AKSELI VÄINÖ VALTTERI
LEHTOLA, EELIS ARTTURI
MANTERE, LUKA ELMERI AUKUSTI
MASTOMÄKI, EEMELI VEETI VILHELMI
PELLI, MIKO KASPER
PELL, RASMUS
PÄIVINEN, JESSE MATIAS
RAUNIO, JUSTUS VALTTERI JUHANI
RIIHINEN, SAKU SEBASTIAN
RIKBERG, RIKU PETTERI
STELLBERG, TONY KRISTIAN
TONTTILA, VALTTERI EEVERT
TÖLLI, PETRUS HERMANNI
VIRTANEN, FRANS OSKAR
YLI-ILKKA, MATIAS NIILO
+8, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Laboratorioalan perustutkinto
ABDULLAH, YASEEN NAJM
DIALLO, AISSATOU
HOANG, THUY LINH
HULSI, RONJA ALEKSANDRA
LANTTA, VENLA EMILIA
NABHAN, LAMA ANDULRAZAK
+4, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
KIVIRANTA, HEIDI ERIKA
LAMPIOJA, VILHO JUHANI
NIEMI, TAAVI JALMARI
+3, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Ajoneuvoalan perustutkinto
AJA, JUSS MIHKEL
ALATALO, JIMI ARTTURI
EGOROV, EGOR
KARI, DANIEL
KOVARI, EETU UKKO ANTERO
RINNE, TOMMI HANNU MIKAEL
RONKAINEN, JULIUS FELIX
ROSOVAARA, SAMI DANIEL JUHANI
SALOPURO, MONICA MARIA HELLEVI
SOUKKI, ATSO SAKARI JOHANNES
SUNDSTRÖM, LENNI PIETARI
TIDENBERG, EEMIL VÄINÖ WALTER
VISAPÄÄ, MARTTI EEMELI
+9, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
ABDILLE, ABDULLAHI MOHAMED
ALAHMAD, HANI MOHAMAD
HAMUNEN, VALTTERI ALFONS CHRISTIAN
HASHIMI, AHMAD SHAKIR
KANGUR, ANTHONY
MIKKONEN, JANNE JOHANNES
PALOLA, AUKUSTI SULO AAPELI
POIKONEN, MIKI ALEXI MIKAEL
RAJA-AHO, MIKO JUHANI
RANTANEN, ONNI ILMARI WILHELM
SALMÉN, VEETI VIHTORI
SUOMINEN, MINEA ORVOKKI
TASSBERG, TUUKKA MATIAS
TEREKHOV, KONSTANTIN
+8, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Logistiikan perustutkinto
ALSHWEKH, MATIAS
ATRASH, TAMER
ELOLA, JAMI JESPER JOONATAN
GASHI, LEART
GRÖNROOS, VILI HENRIK
HOLOPAINEN, EELIS SIIVERTTI
IMMONEN, JONI OSKARI
JALKANEN, MINJA JULIA
JUUDIN, DANIEL KRISTIAN
KALLIO, SAMI TAPANI
KANNONMAA, RONI MIKAEL
KIIRA, AIJA HENRIIKKA
KNAPAS, JULIUS HANS SYLVESTER
KOHONEN, TOIVO AUKUSTI
LAITINEN, EETU MATHIAS
LAITINEN, SANTERI JUHO ENSIO
LE, LUKA BENJAMIN
LIUKKONEN, ALEKSI KRISTIAN
LÄNSIMÄKI, DANI AARON
MERISALO, MISKA MIKAEL
PETERI, MILO JUSTUS
RANTAKARE, JULIA KAROLIINA
RAUTAKOSKI, MIIKA JUHANI
RAUTAMA, RICU JANI ELMERI
REMMELGAS, JERE CHRISTIAN
RIIKONEN, VERNERI OLAVI
RONKAINEN, PETRI MIKAEL OLAVI
SAIKKONEN, SIIRI PEPITA
SALMI, ONNI TAPIO VALTTERI
SEVIM, BENJAMIN BARAN
TAKALA, JAAKKO ELIAS
TIRKKONEN, KRISTIAN MARCO MIKAEL
YERSHOVA, YAROSLAVA
+18, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Mäntsälä, Lukkarinpolku

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 8.30. Kokoontuminen pääovilla, josta siirrytään opiskelijaravintola Solinaan.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Tutustu toimipisteeseen: Lukkarinpolku 2.

Rakennusalan perustutkinto

BAGAEV, PAVEL
CARLSON, LINUS OLIVER
HOVILA, NIILO TAPANI
IKONEN, KRISTIAN MATTI SEVERI
KANANEN, HENRI TAPANI
NYYSSÖNEN, OSKARI MATIAS
SALMI, SEBASTIAN SISU SEVERI
TUOHIOJA, SAMU VALTTERI
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
APELL, ALEKSI JULIUS
BÖNING, JOONA EEMIL EINAR
HJELT, NIILO MARKUS
HUOLMAN, JENNY-LINNEA LAVINIA
JUVONEN, REKO JOAKIM
JÄRVINEN, ONNI MIKAEL
KATAJAMÄKI, KASIMIR EMIL HENRIKKI
KUURNE, MIKO MATHIAS JOONATAN
LAKSO, SANTERI HANNU ILMARI
LASSILA, TEEMU WILHELM
LILLE, DANIEL ERIK OLIVER
LINDQVIST, VILI VALTTERI
LÄHDEKORPI, MIIKA JUHA VIHTORI
NUORA, HENRI EEMELI
ONNENLEHTO, ALEKSI OSKARI
PAASO-RANTALA, RUUBEN OSVALD
RAUTIO, SANTERI JERE AARON
ROMPPANEN, OTTO AATAMI
RYNÖ, LENNI AARON
SAARINEN, JESSE JALMARI
SAASTAMOINEN, RAFAEL HELGE TAPIO
SAIRANEN, EPPU MATIAS
SUNTIAINEN, SISU MATIAS
SÄKKINEN, SAMU PETTERI JOHANNES
WINBERG, MIRO HENRIK JOHANNES

Ajoneuvoalan perustutkinto
DELPHINE, CHANSA
HIRVONEN, LEEVI EMIL ANTON
HUJANEN, ALEX VILLE ILMARI
LINDFORS, ONNI JUHANI
MAJANEN, ROOPE MARKO MIKAEL
NGUYEN, THUONG AN
ROTI, ALEKSI MARKUS KRISTIAN
SUWANDARAK, CHAIWAT
VALTONEN, KASPERI NIKO JEREMIAS
+1, joka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
HANNULA, AAMU ISABELLA MERIKE
+3, joka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Logistiikan perustutkinto
HIRSIMAA, LUKA LEONARD
IKONEN, MARK DEIVID
INKINEN, VILJAM LUDWIG JOHANNES
KANTONIEMI, SAKU HEIKKI VALTTERI
KORHONEN, ROOSA AUNE PATRICIA
KUISMA, JUHO VESA DANIEL
LUOMAA, JIMI JUHANI VILHELM
RASALAHTI, ELLA SOFIA
RIIKONEN, NICO KALEVI
VILPPULA, IIRO EINO ANTERO
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (Tuva)

HEIKKINEN, MATIAS VELI TAPANI
KARJALAINEN, NINNI SUSANNA ANNIKKI-MIRJAM
KETTUNEN, IIDA AURORA
LILJAMO, LUKA MIKAEL
LINDEMAN, AARON ILJA ALBERT
LÖFGREN, VERA VIVECA
MATTILA, UKKO MATIAS
SUNDSTRÖM, BELLA MARIE
WAHLSTEN, JADELINE SARA EMILY
+3, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HAKOLA, ENNA ANNI MARIA
KURUNSAARI, JONNA JUULIA
LÄHDESMÄKI, ALEKSANDRA MARIA
MYLLER, SIRU ANNUKKA
NIEMIKORPI, JULIANNA SARLOTTA
RAASSINA, NEEA MARIA
TAPONEN, NELLI IDA-MARIA
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Mäntsälä, Saaren kartano

Opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa (asuntolarakennus Uusikartano, Leissantie 2, 04920 Saarentaus).

Asuntolat: Saaren kartanon opiskelija-asuntolat.

Tutustu toimipisteeseen: Saaren kartano.

Maatalousalan perustutkinto
AALTOLA, SOFI ILONA
ALAHARJU, LAURI JUHO VALTTERI
ANDERSSON, EVA VIOLA ELISABET
HELA, OONA ROOSA
HOLMA, IINA MINNI MELINA
HOLOPAINEN, TATU NESTORI
HORTO, ERIN MADELEINE
KATAJAMÄKI, SARA EMILIA
KIVERÄ, AARO ANTTI VALDEMAR
KOSKELA, AVA ODESSA
KULMALA, SAGA VILHELMINA
LAAKSO, VEEA VANILLA ALICIA
LAHTI, OONA MARJATTA
MATTHES, SUSANNE SOFIA
MÄÄTTÄNEN, EMMA MIRANDA
OLKKONEN, AINO EMILIA
RAIVIKKO, JENNA TIIA MARIA
SELÉN, ATTE MATIAS BERNHARD
SILVENNOINEN, KUKKA SADE
SIPILÄ, VILJO TAPIO
TERÄNEN, TUUKKA MATIAS
TUOVINEN, HELMI HANNA HELENA
TURPEINEN, SAIMI LOTTA LIISA
WIRMAN, VILHO FELIX KALEVA
VIRONEN, IIDA WILHELMIINA
VIRTANEN, JUHO EMIL
+9, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Puutarha-alan perustutkinto
RAUHAMÄKI, JENNA SUSANNA
SIRVIÖ, MEEA MATILDA
SUHONEN, JENNIVEERA MIMMI MIKAELA
VESANEN, MINTTU JULIA
+3

Rakennusalan perustutkinto
ANSALA, AATU VIHTORI
GRANBERG, HISKI AXEL
HÄMÄLÄINEN, NOOA ADALBERT
JÄÄMAA, MIIKA OSKARI
KAASALAINEN, LUKE KASPERI
KORJONEN, TAAVI ALEKSI
KORTELAINEN, VEETI AARON
KOSKELAINEN, ASSER OLAVI
KOVANEN, VALTTERI AARNE OLAVI
LAURINEN, HEMMO VIHTORI
LEHTONEN, RASMUS JAAKKO
MALMBERG, ROOPE ANTERO
MÄKINEN, PEETU MATIAS
PALTANIUS, ALEKSI JUHANI
PELTOLA, VILLE JUHANI
RAUTIAINEN, DANIEL JUHANA
ROMPPANEN, OTTO AATU OLIVER
SALO, JIMI SAKARI
SIHLMAN, MARKUS KALEVI
SIRÉN, AKI EMIL
TOIVANEN, ARTTU JALMARI
VILJAKAINEN, MIKAEL MATIAS
VILKAS, MIKKO MATIAS
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Metsäalan perustutkinto

ANDERSSON, ALVIN VINCENT JOHANNES
FORSSELL, JANI KRISTIAN
HAPPONEN, RASMUS OSKARI MATIAS
HAVERINEN, HENRI ANTERO
HONKANEN, ALEKSI MIKKO KALEVI
LAHTINEN, RONI MAXIMILLIAN
MANNINEN, URHO OLAVI
MATIKAINEN, JOONAS JOAKIM
MESIÄINEN, AATU JUHANI
NIEMI, WALTTERI JUHANI
SAIRIO, AATU TAPANI
SUNTIO, TATU RAFAEL VILLY
TUKIAINEN, EERO VEIKKO AUKUSTI
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Luonto-ja ympäristöalan perustutkinto
TOIVONEN, OSKARI PERTTI JUHANI


Nurmijärvi, Lopentie

Opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa.

Tutustu toimipisteeseen: Lopentie 20.

Rakennusalan perustutkinto
ANJALA, SANTERI HERMANNI
HOLMA, KLAUS VERNERI
IMMONEN, JOEL DANIEL
IMMONEN, JONNE VÄINÖ ALVAR
KOLEHMAINEN, JERRY JOHANNES
LASSINEN, EETU VEIKKO JUHANI
LAUNAMO, JUSTUS AARO BENJAMIN
MAANSELKÄ, VEIKKO MATIAS
MAMASENI, IIRON
NIKULA, RASMUS VALTTERI KALEVI
NURMI, MILO VILHO ILMARI
PELTOMÄKI, AARON VILI VALTTERI
RAUTAVAARA, LEEVI TAPANI
SIMONEN, MINEA OLIVIA
SLATER, LUKA KRISTIAN
SUOMINEN, OLLI TIMO OLIVER
VALKONEN, VEETI ILMARI
VIKKI, PETRUS EEMELI
+4, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Ajoneuvoalan perustutkinto
ALA-MIETO, VEIKKA AATOS
ASIKAINEN, KAAPO PAAVALI
HAKALA, JOAKIM MIKAEL
HAUTAMÄKI, RONJA EEVI AMANDA
KADAK, KRIS-MARTEN
KERVOLA, VEETI KASPIAN JOHANNES
KOIVISTO, JOONATAN VILLE JUHANI
LAINE, MARKUS ANTERO MIKAEL
LINDGREN, RICKHARD HEMMI ALLAN
OLSEN, JULIUS VILHELM NESTORI
PARTANEN, MIRO KRISTIAN JALMARI
SAVOLAINEN, TUUKKA DANIEL
SVENNEVIG, RASMUS MIKAEL CHRISTIAN
TIITINEN, VEETI TAPANI JOHANNES
TOMMINEN, EMIL BENJAMIN
VALGE, MARTIN
VALLENIUS, SAKU VELI JALMARI
VIITRA, JARCO
ÅSTRÖM, JOONA AMIN OLIVER
+3, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Liiketoiminnan perustutkinto
HÄMÄLÄINEN, MATIAS AKSELI
HÄNNINEN, PIHLA ODESSA ISABEL
JÄRVINEN, LENNI PETTERI
KINNUNEN, ATTE MATTI AUKUSTI
KUIKKA, AADA KERTTU AMALIA
LIEHU, VEETI EEVERTTI
MÄKELÄINEN, WILLE AXL JUHANI
ONNELA, JOOSE VILJAMI
RANTAKARI, AAVA-JOSEFIINA
RANTANEN, EELI PEKKO DANIEL
TOMMISKA, VERNERI JOUKO JUHANI
VAPALAHTI, JAMI JOHANNES
WIREN, ELLA ANNIINA
ÖRN, THOMAS NIKOLAI
+4, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
AL NADAWI, ABDULLAH
BOHDANOV, ROMAN
DOLK, HUGO ALEKSI
HÄNNINEN, JIMI ALEKSI OLIVER
JUBAIR, MUGHEETH KAMAL
MYLLYMÄKI, ESKO PETRI
MÄENSIVU, TIMO MARKUS VALTTERI
RITARI, MICO
SIMOLIN, MISA PATRIK
SOMERSALO, PYRY JYMY ARTHUR
TALLGREN, EEMELI KALLE ANTERO
ZIVODJOROV, ALBERT
+9, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
KOLJONEN, CAMILLA AINO SOFIA
+1, joka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (Tuva)
AALTONEN, MISKA OLAVI
AALTONEN, SONJA MARJATTA
HOVISILTA, ANNA EMILIA
KUUKKANEN, VALTTERI MATIAS
LINDGREN, BENJAMIN TERNO ALLAN
MÄKINEN, TOPI SANTERI
PUTTONEN, RIINA OLIVIA
RATILAINEN, JANETTE MARIELA
RAUHALA, SISU MATTI
RAUTIO, NOEL JAABEL MAINIO
SIRENIUS, KIMI RAFAEL
TUKIAINEN, HETA HILJA
+5, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
EK, JOONA ILARI
HAKALA, JESSE SISU TAPANI
HUOVINEN, JUSU VEIKKA HENRIK
HÄMÄLÄINEN, SAMULI ANTTI MIKAEL
KUITULA, ALVAR EERO JOHANNES
KYLLÖNEN, NICO OLAVI
LAUKKANEN, SAMUEL JUHO GUNNAR
LOHIKOSKI, AARON AIMO OLAVI
LOHIKOSKI, ELIA HEIKKI ANTERO
MÄKINEN, TEEMU ARTTURI
RAJAMÄKI, VEIKKA ROOPE TAPANI
RANTANEN, TUOMAS JALO JUHANI
RAUTANEN, EEMIL
RAUTIAINEN, HUGO JUHANI
SAARIJÄRVI, TATU ANTTON
SARANEN, SAMPSA KULLERVO
SILTALA, RISTO JOHANNES
TUOMI, NUUTTI TIITUS OLAVI
TUUNANEN, LUCA TOPIAS
VÄÄNÄNEN, JIMI ALVAR JOHANNES
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
COLLIN, MIRO MARKO AARON
LIIMATTA, MATIAS ARTTU ELMERI
NIEMI, OSSI ILMARI
SAARIO, EMMI JULIA
TOIVANEN, KATARIINA KIRSI JULIA
+3, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
HUOVINEN, VENLA ALIISA
HYYTI, IISA AINO MARITA
KATAINEN, ELISA KATARIINA
KATTELUS, SIIRI EMILIA
LÄNSIVUORI, SARA PHATTARAWADI EMILIA
MYLLYNEN, JULIA ELLEN
RISTSEPPÄ, JUNI EMILIA
SEPPÄLÄ, NINA SUSANNA MIKAELA
TUUNAINEN, AURORA EVELIINA
+1, joka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä


Sipoo Enter

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen Enterin ala-aulassa.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen Enterin ala-aulassa.

Tutustu toimipisteeseen: Sipoon Enter.

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (Tuva)
AHVONEN, TUUKKA TOIVO KASPER
HEIKKILÄ, WILJAMI JUHANA
KELLOKANGAS, JEMINA ANNA AMANDA
KHEZRI, ANAHITA
MATTILA, METTE MINNEA
SALONSAARI, ELMO OIVA JOHANNES
SILTALOPPI, FELIX KARL FRIEDRICH

Liiketoiminnan perustutkinto
AL IBRAHIM, MOHAMAD MARWAN
ALMASHASH, MHD WAEL
BORGSTRÖM, ANNI MARI
HAKALA, SAMUEL BENJAMIN
JASHARI, EDION
KINNUNEN, LAURI EEMELI
KUISMA, AAMOS ALEKSANTERO
LAHTINEN, JONI MARKUS MIKAEL
LAMMI, JERO JUHANI JOHANNES
LAUNIAINEN, ZIMI MIKKO
NURMI, VALTTERI OTTO MIKAEL
PÄIVINEN, SAMU ALEKSANTERI
ROKKA, NONA ELISABETH
ROSTÉN, JUUSO ALEKSI-ILMARI
RUTANEN, OTSO ILMARI
SAHI, JERE VERTTI JOHANNES
SAVOLAINEN, PETRUS ANTTONI
SAVOLAINEN, RASMUS EELI MATIAS
UUSI-RASI, ALEKSI SAKARI
VAINIORANTA, VEIKKO ARMAS
YILDIRIM, MEHMET
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
HAKULINEN, PAAVO TAPIO
HALTTUNEN, KIMI JUHANI KRISTIAN
HIETAMIES, TOMAS ALEXANDER
HÄMÄLÄINEN, INNA EMMIINA
KANERVA, RASMUS KAAPO JALMARI
MÄENPÄÄ, OLIVER LUKAS BENJAMIN
NUMMI, JERE MIKAEL
RAHMANI, MURSAL
SALMINEN, NIKO ONNI ELMERI
VÄHÄKANGAS, JERMU JUHANI
+2, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
KARJANLAHTI, OSKARI EEMELI
KASSAM, AARON ANTERO OLIVER
KAUNO, KASPER TAPANI
KILPELÄINEN, KONSTA PEKKA EEMELI
KUIKKA, ALEX VÄINÖ OLIVER
KUUSELA, KASPER ANTTONI
LAHTI, MATIAS EEMIL
LAURILA, JOOA EMIL ALEKSI
MANKINEN, DANIEL LEO PETER
MATTSSON, ALEX DANIEL
MEHTOLA, MILO ALEKSIS
MÄKELÄ, DANIEL ALEXANDER
PIETARINEN, AKI KRISTIAN
PULKKINEN, VILI VEIKKO TAPANI
SARKKINEN, LEEVI ALEX TAPIO
SILLANPÄÄ, LEEVI KALEVI
TAKKO, SEBASTIAN RAINER
VALTANEN, TEEMU TOPIAS
YAKUNIN, MYKHAILO
+3, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tuusula, Kirkkotie

Perustutkintoa opiskelemaan valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen liikuntasalissa.

TUVA-opintoihin valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen pääaulassa.

Tutustu toimipisteeseen: Kirkkotie 31.

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus (Tuva)
FINNLUND, ERIKA AILI ELISABETH
FORSSTRÖM, OTTO EDWIN
KIMMO, KRISTOFER JUHANI
PASANEN, IIDA EMILIA
PATJAS, OLIVIA AURORA
RAUHA, JOONA TAPANI
TAMMIK, SANDRA
YANGO, JEAN EMUNGU
+6, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

ACAR, SERIN JESSICA
AL-YOUSEFI, GHALA SULAIMAN MOHAMMED NOMAN
HONKANEN, HELMI MALEENA
JUNTUNEN, MAISA REETTA
KALLIO, FANNY MARTTA EVELIINA
KEKKONEN, AAVA-KAUNOKKI ISABELLA
KÄYHKÖ, NEA KRISTIINA
LEHTONEN, OONA EMILIA
LIPPONEN, LILIAN
LÅNG, IIDA MARIA
MERRANMAA, ELISABET AINI AMANDA
MIKKONEN, SOFIA MIRIAM
MYLLER, SAARA MARIA
OIKARINEN, DANNI ALEXANDRA
PAUKKERI, SEELA SOFIA
POURU, CHRIS INKA JANIKA
PREOBRAZHENSKA, DIANA
PULLO, SARA SCARLETT
RAPALA, AADA EVELIN LYDIA
SAIKKONEN, VENLA HENRIIKKA
SIMOLA, ALEXANDRA JENNA JULIA
SIMOLA, ENNI EEVA
STARMANS, RIANNA LUNA LUMIA
TOOM, CHRISELLE
UUSIMÄKI, EERIKA GIA LILY
VANHANEN, VERONIKA
VEHKAJÄRVI, VENNY AINO MARJA
VILLGRÉN, MILJA MATILDA
VIRTANEN, JULIA ELISABETH
VÄÄNÄNEN, NELLA-MAYA SUSANNA
ZAVIALETS, KARINA
+9, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

AHVENAINEN, MARKUS MIKAEL
AL-MAYYAHI, NAWRES KADHIM MAHMOOD
AL-MOSAWI, MARIAM ADIL SHERIF
EEROLA, EMILIA ANNA AURORA
ELO, ELISSA NEA MARIA
ENGSTRÖM, EMMA JULIA ALEKSANDRA
KANGAS, EMMA ELINA
KARPILA, NEA MARI ALEXANDRA
KUMPULAINEN, ALINA KAARINA
KÄHKÖNEN, LUMILILJA ELISABET TUULIKKI
LUNDBERG, ANNA ANNELI MARGARETA
MAININKI, FIONA ISLA ELLEN
MÄKINEN, NALA JANELIA
NÄRÄNEN, JAMI MIKAEL
OLLIKAINEN, IDA EMILIA
POHJOLA, PINJA HELENA
RAMBERG, LEO EEMIL AUKUSTI
SAARNI, NETTA EVELIINA
SEPPÄNEN, KIIRA
SEPPÄNEN, VENLA HANNELE ELISABETH
STRÖM, SALLI AUNE INKERI
SUMPO, MAY ANNE
TEEKIVI, KERSTI
+7, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
ASARIEFF, JENNI EMILIA
BEDIAKO, MORICIA
DAHLSTEDT, VANESSA ANGELIQUE
DAHLSTEDT, VIVIAN ANASTAZYA
FLINK, DIANA DENICIA DESIREE
GEALINE SIH, CHO GEALINE SIH
GRÖNROOS, EVELIINA TAIKA-TUULIA
HARTIKAINEN, HELMI EMILIA KRISTIINA
HEINONEN, MINDI MARIA
HELMINEN, ONNI ELMERI
HOKKANEN, JATTA KATARIINA
KEERE, PEETER
KEKKONEN, SUSANNA CAROLIINA
KELEM BERHE, WEGEHET
KERÄNEN, JENNI JOSEFIINA
KERÄNEN, TERHI MARIKA
KUOPPALA, SOFIA AURORA
LAITINEN, SARA ANNIINA
LINTUNEN, JESSICA ALEKSANDRA
LUOPAJÄRVI, ANNA-MARI KATARIINA
LÄHTEENMÄKI, SIIRI JOHANNA BIRGITTA
MENGSTU, MILENA
MUSTONEN, PINJA SOFIA
PELTONEN, HILDE MADELEINE
PERASTO, KAISLA MINEA MARKONTYTÄR
PESONEN, EMMA SOFIA
RAUDASKOSKI, MIMMI EMILIA
RÄISÄNEN, ADA ALEXANDRA
SAED SALAH, MANSOUR
SUOMELA, ISABEL TUULIA MARIE
TAAVITSAINEN, SAANA ERICA
TRYGG, PENG KRISTIAN ILARI
TUHKANEN, CARO MARITA ANNELI
TÄHTI, MILIA NUPPU NATALIE
WILLSTRÖM, PINJA MAGDA MARJORIINA
VIRTANEN, NEA NATALIE
+6, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Tuusula, Pekka Halosen akatemia

Perustutkintoon ja Opistovuosi oppivelvollisille -koulutukseen valittujen uusien opiskelijoiden opinnot alkavat torstaina 1.8. klo 9.00. Kokoontuminen A-rakennuksen juhlasalissa (101).

Tutustu toimipisteeseen: Pekka Halosen akatemia.

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
HASSINEN, ELSA ELMIINA
HORTTANAINEN, VIIVI MARIA
KEMPPI, JERE TAISTO
KUPARINEN, TINJA SELINA
KYRIAKI, STEFANIA
LAAKSONEN, IISA MAIA PAULIINA
LUOSTARINEN, AKSELI IIRONPOIKA
NEVASMAA, JOANNA MERI KRISTIINA
PACKALEN, ADA RONJA AURORA
PERNU, JUULI AURORA
PYPER, KATRIINA MARIANNE
RÄSÄNEN, IDA VANILLA
RÖNNBERG, SELENA KATARIINA
SASSI, SIIRI SOFIA
VALTONEN, VIIVI IDA KARIN
YLINEN, LOTTA MARTTA AMANDA
+6, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä

Opistovuosi oppivelvollisille kansanopistoissa
ELORANTA, LILJA TAMARA TUULIKKI
INTONEN, MINJA MAARIA
LEHTINEN, HETA REBEKKA
NGUEN, TRAN MY QUYNH
VANHAPIHA, NEMI OLIVIA
+6, jotka eivät ole antaneet suostumusta nimen julkaisuun Internetissä