Kuraattorin palvelut

Kuraattoripalvelut toimipisteittäin

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä.

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

Wärtsilänkatu 7

Johanna Järviluoma
– paikalla ma-pe

0408074137
johanna.jarviluoma@keuda.fi
johanna.jarviluoma@keusote.fi

Sibeliuksenväylä 55 B

Tuukka Vilja
– joka arkipäivä

040 807 4153
tuukka.vilja@keuda.fi
tuukka.vilja@keusote.fi

Keskikatu 3

Merianna Niemi
– joka arkipäivä

040 6120 230
merianna.niemi@keuda.fi
merianna.niemi@vakehyva.fi

Ulla Lind
– paikalla ma-ti

040 6120 315
ulla.lind@keuda.fi
ulla.lind@vakehyva.fi

Sarviniitynkatu 9

Satu Mölsä
– joka arkipäivä

040 6120 556
satu.molsa@keuda.fi
satu.molsa@vakehyva.fi

Aikuisten perusopetus, logistiikka, laboratorioala, prosessiteollisuus, ravintola- ja catering-ala, tutkintokoulutukseen valmentava koulutus TUVA

Ulla Lind
– ke-pe

040 6120 315
ulla.lind@keuda.fi
ulla.lind@vakehyva.fi

Autoala, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala, talotekniikka, tieto- ja viestintätekniikka

Saaren kartano

Heikki Miettinen (6.4.2023 asti)
– ma-pe 8.00 – 15.00

040 807 4156
heikki.miettinen@keuda.fi
heikki.miettinen@keusote.fi

Lukkarinpolku 2

Anja Mäenrinta
– tiistai, torstai ja perjantai

040 807 4160
anja.maenrinta@keuda.fi
anja.maenrinta@keusote.fi

Lopentie 20

Miia Luukka
– paikalla keskiviikko, torstai ja perjantai

040 807 4177
miia.luukka@keusote.fi

Pete Lintusalo

040 807 4184
pete.lintusalo@keusote.fi

Enter

Hanna Kankaanpää

Keudan opon ja kuraattorin huone alakerrassa:
– tiistaisin

Aarreaitta-huone yläkerrassa:
– keskiviikkoisin

Nikkilän sydän:
– maanantai, torstai ja perjantai

050 380 2519
hanna.kankaanpaa@keuda.fi
hanna.kankaanpaa@itauusimaa.fi

Pekka Halosen akatemia

Laura Sissonen
– maanantaisin

040 807 4202
laura.sissonen@keuda.fi
laura.sissonen@keusote.fi

Kirkkotie 31

Emma Rantanen
– joka arkipäivä

040 8074 213
emma.rantanen@keuda.fi
emma.rantanen@keusote.fi