Kuraattorin palvelut

Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä.

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2021-2022

JÄRVENPÄÄ

Tuukka Vilja

Wärtsilänkatu 7
– joka arkipäivä

040 315 2338
tuukka.vilja@jarvenpaa.fi
tuukka.vilja@keuda.fi

Johanna Järviluoma

Wärtsilänkatu 7
-paikalla ti, to ja pe

0403153404
johanna.jarviluoma@jarvenpaa.fi
johanna.jarviluoma@keuda.fi

Simo Puttonen
1.2.2022 alkaen

Sibeliuksenväylä 55 B
– joka arkipäivä

040 315 2518
simo.puttonen@jarvenpaa.fi
simo.puttonen@keuda.fi

NURMIJÄRVI

Lopentie 20

Hanna Hietala on paikalla maanantai, tiistai ja torstai
040 317 2491
hanna.hietala@nurmijarvi.fi

Miia Luukka on paikalla keskiviikko, torstai ja perjantai
040 317 4319
miia.luukka@nurmijarvi.fi

MÄNTSÄLÄ

Suvi Koivuniemi

Saaren kartano
– ma-pe 8.00 – 15.00

040 314 5667
suvi.koivuniemi@mantsala.fi
suvi.koivuniemi@keuda.fi

Anja Mäenrinta

Lukkarinpolku 2
– maanantai, torstai ja perjantai

0403 145 992
anja.maenrinta@keuda.fi
anja.maenrinta@mantsala.fi

KERAVA

KESKIKATU 3

Merianna Niemi

– joka arkipäivä

040 318 4364
merianna.niemi@kerava.fi
merianna.niemi@keuda.fi

Ulla Lind

– ma-ti

040 318 2964
ulla.lind@keuda.fi
ulla.lind@kerava.fi

SARVINIITYNKATU 9

Satu Mölsä

– joka arkipäivä

040 318 3603
satu.molsa@kerava.fi
satu.molsa@keuda.fi

Aikuisten perusopetus, logistiikka, laboratorioala, prosessiteollisuus, ravintola- ja catering-ala, tutkintokoulutukseen valmentava koulutus TUVA

Ulla Lind
– ke-pe

040 318 2964
ulla.lind@keuda.fi
ulla.lind@kerava.fi

Autoala, puhtaus- ja kiinteistöpalveluala, talotekniikka, tieto- ja viestintätekniikka

SIPOO

Hanna Kankaanpää

Keudan opon ja kuraattorin huone alakerrassa:
– tiistaisin

Aarreaitta-huone yläkerrassa:
– keskiviikkoisin

Nikkilän sydän:
– maanantai, torstai ja perjantai

050 380 2519
hanna.kankaanpaa@sipoo.fi
hanna.kankaanpaa@keuda.fi

TUUSULA

Miia Mäkinen
Pekka Halosen akatemia
– maanantai ja tiistai
040 314 4663
miia.makinen@tuusula.fi
miia.makinen@keuda.fi

Emma Rantanen
Kirkkotie 31
– joka arkipäivä
040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi
emma.rantanen@keuda.fi