Kuraattorin palvelut

Kuraattoripalvelut

Voit kääntyä kuraattorin puoleen jos sinulla on tarve keskustella luottamuksellisesti mieltä painavista asioista. Ota toimipisteesi kuraattoriin yhteyttä jos opinnot tuntuvat ylivoimaisilta, arjessa selviytyminen huolettaa, pari-, perhe- tai kaverisuhteet eivät toimi, taloudellinen tilanne mietityttää, haluat muuttaa omillesi tai tarvitset apua erilaisten viranomaislomakkeiden täyttämisessä.

Myös opettajat tai vanhemmat voivat ehdottaa sinulle keskustelua kuraattorin kanssa. Tilanteen ja tarpeen mukaan kuraattori tekee yhteistyötä huoltajien, toimipisteen muiden toimijoiden sekä ulkopuolisten asiantuntijoiden kanssa.

 Kuraattorien yhteystiedot toimipisteittäin 2018-2019

JÄRVENPÄÄ

Teppo Kotilainen

Wärtsilänkatu 7
– joka arkipäivä

040 315 3404
teppo.kotilainen@jarvenpaa.fi
teppo.kotilainen@keuda.fi

Kaisa Priiki

(Valma-koulutus)
Sibeliuksenväylä 55 B
– joka arkipäivä

040 315 251
kaisa.priiki@jarvenpaa.fi
kaisa.priiki@keuda.fi

NURMIJÄRVI

Hanna Hietala

Lopentie 20
-paikalla maanantai, keskiviikko ja torstai

040 317 2491
hanna.hietala@nurmijarvi.fi

MÄNTSÄLÄ

Susanna Porkka

Saaren kartano
– maanantai, tiistai, torstai ja perjantai

040 314 5667
susanna.porkka@mantsala.fi
susanna.porkka@keuda.fi

Anja Mäenrinta

Lukkarinpolku 2
– tiistai, torstai ja perjantai

0403 145 992
anja.maenrinta@keuda.fi
anja.maenrinta@mantsala.fi

KERAVA

Merianna Niemi

Keskikatu 3
– joka arkipäivä

040 318 4364
merianna.niemi@kerava.fi
merianna.niemi@keuda.fi

Satu Mölsä

Sarviniitynkatu 9
– joka arkipäivä

040 318 3603
satu.molsa@kerava.fi
satu.molsa@keuda.fi

SIPOO

Hanna Kankaanpää

Keudan opon ja kuraattorin huone alakerrassa:
-tiistaisin

Aarreaitta-huone yläkerrassa:
– keskiviikkoisin

Nikkilän sydän:
– maanantai, torstai ja perjantai

050 380 2519
hanna.kankaanpaa@sipoo.fi
hanna.kankaanpaa@keuda.fi

TUUSULA

Emma Rantanen

Pekka Halosen akatemia
– tiistai

040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi
emma.rantanen@keuda.fi

Emma Rantanen

Kirkkotie 31
-maanantai, keskiviikko, torstai ja perjantai

040 314 4664
emma.rantanen@tuusula.fi
emma.rantanen@keuda.fi