Psykologin palvelut

Psykologin palvelut toimipisteittäin 

Psykologi tarjoaa opiskelijoille keskusteluapua erilaisissa psyykkiseen hyvinvointiin ja jaksamiseen liittyvissä kysymyksissä. Keskustelut ovat vapaaehtoisia ja luottamuksellisia. Opiskelija voi hakeutua psykologin asiakkaaksi esimerkiksi mielialan laskun, ahdistuneisuuden/stressin, sosiaalisen tilanteiden jännittämisen tai univaikeuksien vuoksi. Tavoitteena on, että opiskelijoilla on matala kynnys tulla psykologin asiakkaaksi, niin että ongelmia voidaan käsitellä silloin kun ne ovat vielä kohtuullisia suuruudeltaan.

SIPOO

Rauni Pääkkönen

Sipoon Enter (huone Aarreaitta)
– maanantai ja parillisten viikkojen perjantai

Nikkilän sydän
– tiistai, keskiviikko, torstai ja parittomien viikkojen perjantai

050 326 5132
rauni.paakkonen@sipoo.fi

JÄRVENPÄÄ

Eeva-Liisa Väisänen

Wärtsilänkatu 7
– tiistai, keskiviikko ja perjantai

Sibeliuksenväylä 55 B
– maanantai ja torstai

040 315 3124

NURMIJÄRVI

Merja Kiirla

Lopentie 20
– maanantai ja tiistai

040 317 3529
merja.kiirla@nurmijarvi.fi
merja.kiirla@keuda.fi

TUUSULA

Anu Halttunen, p.

Kirkkotie 31
– maanantai, keskiviikko ja torstai.

040 3144673
anu.halttunen@tuusula.fi
anu.halttunen@keuda.fi

Juva Madeline-Elena

Pekka Halosen akatemia
– maanantai ja tiistai

040 314 4672
madeline-elena.juva@keuda.fi
madeline-elena.juva@tuusula.fi

KERAVA

Ilkka Heikkinen

Keskikatu 3
– keskiviikko (klo 12-16), torstai ja Perjantai

Sarviniitynkatu 9
– maanantai, tiistai ja keskiviikko (klo 8-12)

040 318 2051
ilkka.p.heikkinen@kerava.fi
ilkka.heikkinen@keuda.fi

Kaikki muut alat paitsi alla mainitut.

Roosa Hämäläinen

Sarviniitynkatu 9
-torstai

040 318 2432
roosa.hamalainen@kerava.fi
roosa.hamalainen@keuda.fi

aikuisten perusopetus, valma ja puhtaanapito- ja kiinteistöpalvelut

MÄNTSÄLÄ

Maaria Luostarinen

Lukkarinpolku
– maanantai ja keskiviikko

Saaren kartano
– tiistai, torstai ja (perjantai toistaiseksi lukiolla)

040 314 5531
maaria.luostarinen@keuda.fi
maaria.luostarinen@mantsala.fi