< Takaisin uutisiin

Keudasta valmistuu tyytyväisiä opiskelijoita

Keudassa on tällä viikolla vietetty valmistujaisjuhlia eri paikkakunnilla. Ammatillisesta koulutuksesta valmistutaan nykyisin yksilöllisten opintopolkujen ansioista ympäri vuoden. Kevään aikana Keudasta on valmistunut noin 1000 nuorta ja noin 600 aikuista opiskelijaa.

Keudassa on enemmän ja tyytyväisempiä opiskelijoita kuin koskaan aikaisemmin

Keudassa on tällä hetkellä enemmän opiskelijoita kuin koskaan aikaisemmin. Nuoria ja aikuisia opiskelijoita on tutkintoon johtavassa, valmistavassa ja täydennyskoulutuksessa Keudassa yhteensä n. 7000. Erityisesti on lisääntynyt aikuisopiskelijoiden määrä.

Keudassa tehdään vuosittain laaja opiskelijakysely, jossa selvitetään opiskelijoidemme tyytyväisyyttä mm. opetukseen, oppimisympäristöihin ja opiskeluilmapiiriin. Kyselyn tulokset ovat parantuneet vuosi vuodelta. Tänä keväänä kyselyyn vastasi yhteensä 1953 opiskelijaa. Asteikolla 1-5 (heikko – erinomainen) kaikkien vastausten keskiarvoksi muodostui 3,78, mikä on korkeampi arvosana kuin koskaan aikaisemmin.

Opiskelijat ovat tyytyväisiä kaikkiin opiskelun osa-alueisiin Keudassa. Erityisen tyytyväisiä ollaan opettajien ja kouluttajien ammattitaitoon (nuoret: 3,9, aikuiset: 4,4) ja opintojen hyödyllisyyteen (nuoret: 4,0, aikuiset: 4,4). Kehittämiskohtia puolestaan ovat aikuisopiskelijoiden mahdollisuudet vaikuttaa oppimisympäristöihin ja nuorten opiskelijoiden ohjaus jatko-opintoihin ja työelämään liittyvissä asioissa.

Onnea valmistuneille!

Tutkinto Tutkintonimike Suku- ja Etunimi
Liiketalouden pt Merkonomi  
    Forssell Mariana 
    Skyttä Sofia
    Aitta-Aho Jasmin
    Forss Janika
    Haili Salli
    Hallasaari Jesse
    Id Sami
    Kalke Kosti
    Karsimus Jussa
    Kasari Joona
    Kesäläinen Anton
    Koivisto Adolfiina
    Kojo Saraella
    Koskinen Tuomas
    Kärkkäinen Pinja
    Lallukka Miira
    Leinonen Emilia
    Lintunen Marissa
    Mikkonen Tomi
    Mustonen Miro
    Mäkinen Jenna
    Nisametdin Kamil
    Omar Rama
    Ovaska Vilhelmiina
    Peltomäki Pinja
    Peuranpää Emilia
    Poropudas Iiro
    Raunio Senja
    Roos Michael
    Saadaoui Rahil
    Sepänmaa Joona
    Sihtola Markus
    Sihvonen Patrick
    Sourander Ockar
    Tiirola Sante
    Vaenerberg Joni
    Valkama Melina
    Aalto Oscar
    Abdel Kawy Safia
    Elg Alisa
    Grandér Minnea
    Haapasaari Siiri
    Huuhtanen Niko
    Hyväri Vilina
    Kangasniemi Kerttu
    Kankare Jimi
    Kerttula Eeli
    Ketven Essi
    Korpisalo Annu
    Laakkonen Otto
    Laakkonen Roope
    Laine Jesse
    Mahosenaho Ringa
    Mattsson Henry
    Mehtola Vella
    Pitkänen Lotta
    Ruskeepää Julia
    Saarela Oskari
    Saari Severi
    Skogman Aino
    Söderqvist Tessa
    Tiihonen Patrik
    Yliollitervo Marko
    Ahonen Minna
    Demidov Monika
    Heino Jenna
    Humalajoki Tommi
    Kahila Sofia
    Laitinen Pinja
    Ruotsalainen Mona
    Uusitalo Henna
    Enlund Toni
    Holopainen Jyri
    Hostikka Santeri
    Huhtinen Pinja
    Jantunen Simo
    Keskinen Jerry
    Koljonen Elisa
    Koskinen Milla
    Launonen Essi
    Nurminen Riku
    Nuut Kailin
    Pelttari Mila
    Rossi Vilho
    Sallinen Meri
    Suominen Eetu
    Tuukkanen Wille
    Uusitalo Emmi
    Vainio Heikki
    Eskolin Hanna
    Happonen Aleksi
    Kokko Elisa
    Liuksiala Henna
    Loukola Eero
    Quach thi Xuan
    Rautala Susanne
    Tahiri Albina
    Torala Aleksi
    Torkkeli Charlotta
    Andelin Matti
    Järvenpää Lydia
    Kannisto Paula
    Lahti Tanja
    Lempinen Anne
    Mäkelä-Hovi Leila
    Piho Gea
    Simelius Jenni
    Streng Maija
    Näveri Niko
    Allik Kristel
    Lappalainen Noora
    Lärkä Anna
    Mattila Nea
    Oinonen Reetta
    Varis Mari
    Vettsinkina Jekaterina
     
Talotekniikan perustutkinto Ilmanvaihtoasentaja  
    Kaipainen Tero
    Kugler Emil
    Näveri Patrik
    Silander Joonas
    Tennosmaa Teemu
    Tiainen Veikka
     
Talotekniikan perustutkinto Putkiasentaja  
    Hakala Sami 
    Halonen Touko
    Helminen Nico
    Hietanen Santeri
    Hynninen Riu-Oskari
    Hämäläinen Antti
    Jämsen Mikael
    Keränen Aleksi
    Klemola Tomi
    Korpela Kimi
    Kähkönen Joni
    Latva Joonas
    Leinonen Miko
    Leppänen Minja
    Nurminen Jyri
    Rantanen Tero
    Rönn Ilkka
    Suopajärvi Lauri
     
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto Kiinteistöhoitaja  
    Nordström Petri
    Nuutinen Samuli
    Turja Jere
     
Rakennusalan perustutkinto Talonrakentaja  
    Juntunen Jere
    Koponen Santeri
    Kähkönen Niko
    Laakkonen Joonatan
    Latvala Wilhelmiina
    Mäkinen Vili-Jussi
    Nieminen Arttu 
    Perälä Jesse 
    Pitkänen Arto
    Pyyppönen Juuso
    Romppanen Pekka
    Sliden Jerry
    Haimila Antti
    Halonen Olli
    Kallunki Niko
    Klasila Joel
    Koivukoski Hugo
    Lahtinen Kalle
    Peltoniemi Jussi
    Saukonoja Kaapro
    Suhonen Jesse
    Uusitalo Tomi
    Drewett Aldo
    Harjuvaara Jere
    Heikkinen Krister
    Kapanen Roop
    Köngäs Eetu 
    Mattila Veikka
    Paajanen Merja
    Parkkonen Jere
    Pesonen Jani
    Rattanatham Phiraphong
    Rodriguez Joshua
    Saarinen Joel
    Tabunov Ilja
    Valjakka Jere
    Waris Joel
    Willman Samuli
    Virta Aleksi
    Ängeslevä Ossi
     
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto Sisustaja  
    Budzan Hanna
    Halme Jenna
    Honkamäki Anna Kaisa
    Karvonen Laura
    Laurila Riku
    Lehtonen Jasmin
    Sikk Geia
    Sokolova Merlin
    Solinas Angelica
    Suomela Sanni
    Turner Wendy
     
Pintakäsittelyalan perustutkinto Maalari  
    Haavisto Juuso
    Lindblom Jere
    Järvinen Alex
    Kesseli Jatta
    Kokko Rasmus
    Kostiainen Oona
    Okka Mikko
    Raassina Nea
    Roos Julia
    Tokola Tanja
    Weckström Jesse
     
Puualan perustutkinto Puuseppä  
    Lipponen Jukka
    Nsiamundele Luzolo
    Peltonen Roni
    Ruotimo Roope
    Salo Juho
     
Kone ja metallialan perustutkinto Levyseppähitsaaja  
    Alastalo Iiro
    Hairetdin Omar
    Kauriste Ville
    Lehikoinen Eemil
    Phermdee Thanee
    Suominen Nicky
    Virkki Joppe
     
Kone- ja metallialan perustutkinto Koneistaja  
    Haakanen Arttur
    Konkari Niki
    Pekkala Ville
    Petroff Tatu
    Piispa Väinö
    Rintala Tuukka
     
     
Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja  
    Aalto Lotta
    Ahlstedt Eerika
    Grundström Neea
    Hietikko Sofia
    Hynninen Tuomas
    Ilonen Miiro
    Jussila Silja
    Järvinen Toni
    Koljonen Laura
    Koponen Onni
    Koponen Jani
    Koukkunen Heikki
    Kulmala Karla
    Laine Hanna
    Larvala Jussi
    Lassila Tuomas
    Lehtinen Vilma
    Luostarinen Ronja
    Mattsson Henri
    Pirinen Senja
    Raenmaa Sanna
    Railesvuo Ville
    Räty Miranda
    Setälä Salla
    Tiitinen Vilma
    Vivolin Gether
    Välske Taija
    Ärilä Joakim
     
Hiusalan perustutkinto Parturi-kampaaja  
    Aho Henriikka
    Huikuri Heidi
    Hämäläinen Pinja
    Jalonen Alisa
    Korhonen Jonna
    Koski Julia
    Kukkula Amanda
    Liiders Steven
    Lindroos Karoliina
    Luhtala Noora
    Nyman Laura
    Ojaniemi Sanna
    Peltonen Jenni 
    Romah H'bin
    Tiittanen Ronja 
    Tuiskula Wilma
     
Kauneudenhoitoalan perustutkinto Kosmetologi  
    Grönblom Ella
    Halme Paula
    Halminen Salla
    Hopia Hanna
    Hänninen Reetta
    Jantunen Anna
    Jokiniemi Charlotta
    Kelola Jenna
    Kolhonen Anni
    Kuortti Laura
    Kylliäinen Karoliina
    Lehto Jenni
    Lempiäinen Tiia
    Lukkarila Minttu
    Manninen Krista
    Markusas Ida-sofia
    Matilainen Malla
    Moske Eerika
    Mäkelä Ida
    Nikkanen Jenna
    Noukkala Nea
    Nurmi Kira
    Oksanen Johanna
    Paulman Nea
    Raunio Roosa
    Ritokoski Rosita
    Ruokolainen Aino
    Seppänen Jenna
    Sågbom Tia
    Turpeinen Salla
    Vuorela Emilia
     
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Lähihoitaja  
    Abdi Mohamed Shukri
    Boeck Sara
    Enholm Netta
    Grönroos Tanja
    Halonen Ellen
    Hartikainen Nea
    Hassinen Betty
    Hassinen Roosa
    Huotari Tiina
    Hyvönen Senja
    Hyvönen Ines
    Jyränoja Tea
    Järvelä Veera
    Kariaho Veera
    Karjalainen Miina
    Keskinen Oona
    Koivumäki Piia
    Koskinen Heidi
    Kuhn Erkki
    Kuikka Kaisu
    Kulasalu Eleriin
    Kulmala Anni
    Kyllönen Heidi
    Leino Olli
    Leppälä Tia
    Mansikka Kia
    Marttinen Ronja
    Nevaranta Kaisa 
    Nieminen Iida
    Närevaara Sanna
    Pelkonen Annika
    Petäjä Saara
    Puolitaival Henna
    Pyykkönen Minna
    Raninen Riikka
    Rautio Saana
    Riikonen Hanna
    Rinne Anni
    Rintanen Jaakko
    Rouvinen Ronja
    Salminen Mari
    Santalahti Emma
    Saukkonen Aino
    Siltala Erika
    Taajamo Pinja
    Tuomainen Aino
    Vainio Joni
    Velakoski Esa
    Viljakainen Linda-Maria
     
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Lähihoitaja  
    Karvinen Oona
    Koistinen Unna
    Miinalainen Salla
    Möttönen Sarliina
    Sara Karoliina
    Sorsa Emmi
    Zukovits Christiane
     
Elintarvikealan perustutkinto Leipuri-kondiittori  
    Gonzalez Yasmin
    Halme Henna
    Kekki Hilla
    Lepistö Jenna
    Liimatainen Essi
    Metsäranta Netta
    Nykänen Milla
    Penttinen Janita
    Rõuk Linda
    Ruokolainen Ella
    Sotaniemi Saija
    Santalahti Märtta
    Säkkinen Pauliina
    Virta Liisi
     
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto Kokki  
    Alhoranta Henrika
    Emefiele Amy
    Harsunen Heini
    Haukka Jenna
    Herranen Maija
    Hietala Joni
    Hirvassalo Ronja
    Hokkanen Ville
    Jääskeläinen Jasmin
    Jääskeläinen Jasmin
    Jääskeläinen Timi
    Kauranen Eetu
    Kinnunen Janne
    Koukku Tiia
    Kuula Joonas
    Kämppi Olli
    Lehmus Eetu
    Lignell Arttu
    Marttinen Markus
    Nieminen Joonas
    Niinisalo Severi
    Peltonen Ville
    Pienkuukka Tommi
    Piiroinen Heidi
    Pitkänen Hanna
    Sulosaari Arturo
    Turu Miska
    Wallenius Joonas
    Wende Lea
    Vuori Jenni
    Bergström Mira
    Grisina Svetlana 
    Hatemaa Teemu
    Kivikko Eero
    Koistinen Petteri
    Koivuranta Henri
    Lehtola Teemu
    Nenonen Iina
    Nurminen Minttu
    Pelkonen Kristian
    Puttonen Jukka
    Päärand Kätrin
    Jyrkilä Miiko
    Lehtonen Petra
    Mäkelä Santeri
    Säilä Jutta
    Turunen Tony
    Kahila Vilma
    Kannisto Niklas
    Lahti Arttu
    Nyman Samira
    Oikarinen Sonya
    Oksjoki Sarianna
    Rinne Aki
    Rissanen Matti
    Saarto Katariina
    Vesa Aleksi
     
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto Tarjoilija  
    Härme Essi
    Kuula Janni
    Lahti Suvi
    Sironen Elina
    Vainio Vera
     
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto Vastaanottovirkailija  
    Jung Henrietta
    Siekkinen Reetta
     
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto Kodinhuoltaja  
    Kesti Henna
    Mäcklin Wilailuk
    Pohjoiskoski Janita
    Raktaswin Kamonporn
     
Matkailualan perustutkinto Matkailupalvelujen tuottaja  
    Aarde Leili
    Asp Topias
    Autere Riikka
    Drammeh Nyimasatou
    Hasa Taija
    Hautala Iiris
    Heikkinen Tia
    Iskanius Anette
    Juhola Jaakko
    Karhu Kasper
    Kauppala Vilma
    Kocak Kemal
    Koskinen Jenna
    Laitinen Elisa
    Lempinen Ninna
    Leppänen Lumina
    Majamäki Elina
    Malin Janina
    Malmivuori Kaarina
    Mäenpää Pauliina
    Mäkisalo Jere
    Nurminen Laura
    Pennanen Petra
    Planting Jenny
    Pylkkönen Ulla
    Pönniä Heidi
    Salmi Pauliina
    Skott Sebastian
    Tikkanen Katja
    Turpeinen Maija
    Turunen Nea
    Viljanen Sara
     
Tekstiili- ja vaateusalan perustutkinto Vaatetusompelija  
    Al-Mosawi Hadiil
    Lehtonen Eva
    Lepistö Inka
    Punnonen Emma
    Valo Jenni
     
Maatalousalan perustutkinto Eläintenhoitaja  
    Ahola Krista
    Gustafsson Minna
    Harilo Janika
    Heiskanen Anna-Sofia
    Hukka Eeva
    Juola Melissa
    Jääskeläinen Tiitu
    Karell Sanna
    Ketola Ada
    Kouhia Jenna
    Kärkkäinen Mari-Annika
    Lindberg Jenna
    Lumi Angela
    Luukkonen Jenny
    Lyytikäinen Tii
    Mattila Ella
    Mutanen Mirkka
    Oikarinen Ella
    Pohjasniemi Jasmin
    Puhalainen Ida
    Pyyhtiä Saana
    Raatikainen Tiia
    Rantanen Outi
    Rautasalo Meri
    Repo Miia
    Saarelainen Rose
    Saikkonen Sini
    Sikkara Tiina
    Sjöholm Susanna
    Tanskanen Viola
    Tikka Pauliina
    Varila Inna
    Virtanen Line
    Vitri Jenni
     
Maatalousalan perustutkinto Maaseutuyrittäjä  
    Anttolainen Krista
    Coolen Martijn
    Helske Lauri
    Junna Erno
    Laitinen Hannes
    Lehtonen Marleena
    Rouhiainen Julia Jasmin
    Salmi Noora
    Toikka Antti
    Toivanen Emma
    Mäenrinta Kristina
    Salminen Jasmin
     
Puutarhatalouden perustutkinto Puutarhuri  
    Grönroos Iida
    Haavisto Kaisa
    Kajander Pinja
    Kurki Roosa
    Kääpä Katariina
    Lehtimäki Vesa
    Leppä Heidi
    Liinakoski Riikka
    Lindström Sirje
    Louhelainen Ella
    Luoma Roosa
    Miettunen Anne
    Niemi Miia
    Pietilä Salla-Maaria
    Pirinen Jonna
    Utrainen Hanna-Maarit
    Yrjölä Maria
     
Rakennusalan perustutkinto Maarakennuskoneenkuljettaja  
    Hakkarainen Eemil
    Kauppinen Juho
    Laaksonen Rene
    Lilja Niklas
    Lundström Jani
    Matero Janne
    Meriläinen Toni
    Tokola Benjami
     
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto Media-assistentti  
    Ahde Laura
    Autio Eveliina
    Casagrande Michael
    Eskelinen Eemi
    Häsänen Mico
    Kaikko Iina
    Ketola Joni
    Kurkinen Aino
    Torri Lasse
    Kytömäki Laura
    Lehtinen Henrietta
    Vesala Soile
    Lindholm Moona
    Pitkänen Sesilia
    Peltonen Katja
    Vartiainen Jere
     
Autoalan perustutkinto Ajoneuvoasentaja  
    Halonen Juho
    Junno Antti  
    Kaksonen Mikko
    Koivistoinen Ida
    Koivu Gabriel
    Kokko Samuel
    Koski Karri
    Koskinen Julia
    Liiman Janne
    Löfgren Tomi
    Musakka Joni
    Mättö Niko
    Niskanen Petteri
    Ollikainen Jere
    Puumalainen Atte
    Reinikainen Mikko
    Sassi Elias
    Kahveci Muhamer Mustafa
    Suhola Niko
    Tolmunen Rami
    Vaarala Vili
    Wahlman Tomi
    Eerola Konsta
    Pietilä Joni
    Fagerberg Perko
    Heinikari Teemu
    Immonen Leevi 
    Karppinen Eetu 
    Kuittinen Toni
    Lindgren Jan 
    Lindroos Matti
    Matikainen Tommi
    Misri Oona
     
Autoalan perustutkinto Autokorinkorjaaja  
    Vottonen Ville
     
Autoalan perustutkinto Automaalari  
    Aittakallio Liisa
    Grönlund Miikka
    Hirvonen Miika
    Hujanen Jani
    Hyyryläinen Tia
    Kernen Joni
    Kytö Joel 
    Laakso Jonna
    Laaksonen Ossi
    Mattila Henna-Mari
    Miikki Joni
    Salonen Jesse
    Silander Juho
    Vimpari Markus
    Voutilainen Juuso
     
Autoalan perustutkinto Pienkonekorjaaja  
    Ahlberg Niklas 
    Karjalainen Joonas
    Kasurinen Jaakko 
    Mäkelä Miro
    Paakkala Lauri
    Parviainen Vili
    Rahkonen Miika
    Reinikainen Josa
    Virmanen Joni 
    Virtanen Kasperi
     
Autoalan perustutkinto Varaosamyyjä  
    Hyttinen Heidi
    Listokorpi Joonas
     
Logistiikan perustutkinto Autonkuljettaja  
    Borstsov Ilja
    Kuokkala Jussi
    Liukola Mikko
    Piittala Elina
    Sinijoki Niko
    Waris Joose
     
Logistiikan perustutkinto Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
    Mettiäinen Sami
    Sihvo Topias
    Sivonen Oskari
    Tarkkonen Markus
    Tuuli Julius
    Velin Jere
    Väänänen Veli-Matti
     
Logistiikan perustutkinto Varastonhoitaja  
    Andersson Lauri
    Huusko Aleksi
    Härkänen Santeri
    Myller Henry
    Noro Markus
    Paasioksa Lauri
    Piironen Petri
    Pärssinen Otto
    Rajaniemi Joonas
    Ripatti Ville
    Ylöstalo Arttu
    Laitinen Jere
    Liehu Petteri
    Vesterinen Jesse
    Viljanen Joonas
     
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Sähköasentaja ja automaatioasentaja
    Hintsala Emil Benjamin
    Holm Teemu Markus Tapani
    Kaipiainen Roni Mikael
    Rautakoski William Erik
    Rouhiainen Nico Tuomas
    Sinkkonen Ville Oskari
    Tanskanen Joel Kristian
     
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Sähköasentaja  
    Kauhala Julius
    Lehtinen Elmeri
    Hagelin Joni Kristian
    Kangro Mirko
    Mujunen Arttu Eemeli
    Mäntykoski Timo Aleksanteri
    Nieminen Simo Petteri
    Niskanen Lauri Mika
    Parviainen Niko Petteri
    Rantakokko Jari Matti
    Siltala Paavo Akseli Hannunpoika
    Vaho Teemu Samuli
    Ylhäinen Joonas Juhani
    Eriksson Henry Oskari
    Heikkilä Niko Joonas
    Hyytiäinen Kim Juhani
    Järvi Juho Ilmari
    Kernen Pekka Olavi
    Kinnari Teemu Elmo Rainer
    Kokko Aleksi Eerikki Mamadou
    Kuusinen Valtteri Kristian
    Markko Aleksanteri
    Paavilainen Mikko Mikael
    Parviainen Eemeli Seppo Allan
    Soidinsalo Carl Valerian
    Tinnilä Jesse Antero
    Yli-Huhtala Jare Markus Benjamin
    Öhman Nico Santeri
    Mustonen Valtteri
    Hintsala Miika Samuel
    Ruhanen Lauri Johannes
    Hakala Miro Tapani
    Hauhia Ilkka Antti Kalevi
    Karkman Petteri Karl Tapani
    Kontunen Elias Valtteri
    Lindfors Jere Mikael
    Lindholm Sami Kristian
    Maurio Roni Petteri
    Raassina Aimo Ensio
    Salejärvi Santeri Jarkko Joonatan
    Silvennoinen Jesse Jalmari
    Raunio Jimi
    Engblom Eetu
    Viik Joonas
    Haimi Anton Aleksanteri
    Immonen Anttoni Mikael
    Kupiainen Lauri Mikael
    Laukkanen Samuel Onni Elmeri
    Saarnisalo Niklas Samuel
    Saartoala Niko Kristian
    Saukonoja Topias Valtteri
    Heimola Patrik Sakari
    Kela Riku Rasmus
    Kukke Rando
    Lepolahti Juho Markus
    Saario Topi Aleksi
    Tanila Joona Juhani Tiitus
     
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Sähköasentaja ja automaatioasentaja
    Koponen Janne Joonas
    Meisaari Miikka Johannes
    Niemikorpi Tuomas Samuel
    Orava Aatu Johannes
    Rahikainen Sami Mika Johannes
     
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto ICT-asentaja  
    Hartikainen Viljami Juho Aleksanteri
    Iivarinen Antti Veikko Johannes
    Kindt Matias Sigurd
    Parviainen Joonas Tapani
    Vanninen Santeri Lauri Juhani
     
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto Elektroniikkasentaja  
    Berg Toni Petteri
    Heinroos Martin
    Kokko Rasmus Petteri
    Pönni Miro Christian
    Rantanen Tuukka Johannes
    Sandell Joonas Mikael
    Tchikinov Kirill
    Teivo Mikael Waltteri
    Elomaa Arto Olavi Kristian
    Järvinen Markus Mikael
    Leino Niko Valtteri
    Malin Valtteri Juhani
    Niskanen Eetu Aleksi
    Piirainen Jaan Olaf
    Varppee Heikki Antero
     
Laboratorioalan perustutkinto Laborantti  
    Heikkilä Amelia Oona Tuulikki
    Jussila Minna Sarika
    Järvinen Kaisa Paula-Elina
    Voolain Ivika
     
Prosessiteollisuuden perustutkinto Prosessinhoitaja  
    Hyvönen Mikko
    Jarner Juhani
    Olenius Tommy
    Sahari Ville
     
Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, graafisen suunnittelun osaamisala Kuva-artesaani  
    Haanpuu Katariina
    Kiiskinen Julia
    Lukkarinen Veera
    Martikainen Milla
    Järvenpää Marini
    Kesänen Veera
    Kiviaho Timo
    Klemetti Emma
    Malassu Katja
    Meriläinen Iia
    Pirinen Jenni
    Wessman Sanni
    Virtanen Laura
    Gagaeva Irina
    Ojala Emilia
    Salmi Pinja
    Voutilainen Luciana
    Helki Hannes
    Mäntylä Julia
    Ojutkangas Jenny
    Penttilä Vilma
    Saarela Hilla
    Silvo Helmi
    Tamminen Miranda
    Tuohimaa Charlotte
    Tuppurainen Maiju
    Tuppurainen Milla
    Eskelinen Miro
    Forsberg Hilma
    Ojala Tuuli
    Pakkala Kristiina
    Rahkonen Ella
    Saarinen Leena
    Savolainen Marjo
    Sipponen Saara-Maria
    Ström Essi
    Tvaltvadze Sofia
    Ekström Anni
    Korhonen Mira
    Kyyhkynen Kaisla
    Kyöttinen Wilma
    Laaksonen Monna
    Pennanen Erno
    Vartia Iina
    Väisänen Aino
    Yli-Rekola Xin
    Peltola Anna
    Forssell Toni
     
Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, valokuvauksen osaamisala Kuva-artesaani  
    Harju Sari
    Kallioja Aleksi
    Kuokkanen Sarinja
    Lundström Siiri
    Mäntynen Elina
    Rajala Charlotta
    Saukkonen Janne
    Selin Susanna
    Siitonen Heidi
    Sojakka Kaisa
    Tammilehto Suvi
    Wilenius Nina
     
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Datanomi  
    Hailio Max
    Hyysti Timo
    Kolehmainen Juuso
    Kuismanen Matias
    Virtanen Henri
     
Kuvallisen ilmaisun perustutkinto Kuva-artesaani  
  Harju Sari
  Kallioja Aleksi
  Kuokkanen Sarinja
  Lundström Siiri
  Mäntynen Elina
  Rajala Charlotta
  Saukkonen Janne
  Selin Susanna
  Siitonen Heidi
  Sojakka Kaisa
  Tammilehto Suvi
  Wilenius Nina
   
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Datanomi
  Hailio Max
  Hyysti Timo
  Kolehmainen Juuso
  Kuismanen Matias
  Virtanen Henri
   



(Listalta puuttuvat valmistuneet, jotka eivät ole antaneet nimensä julkaisulupaa.)