Kumppanuudet

Ketterä, vastavuoroinen kumppanuus on toimintatapamme sekä asiakkaiden että muiden sidosryhmien kanssa. Pystyäksemme tukemaan kumppaneidemme liiketoiminnan kehittymistä, haluamme rakentaa yhteistyötä tavoitteellisesti, pitkäjänteisesti ja avoimesti. Ketterään keudalaiseen kumppanuuteen sisältyy vahvasti ajatus toimimisestamme osana laajempaa palveluverkostoa, jossa kukin toimija hyödyntää omia vahvuuksiaan. Tarjoamme kumppaneillemme innovatiivisia palveluratkaisuja henkilöstön osaamisen kehittämiseen.


Työelämäkumppanit

Työelämäkumppanimme ovat eri kokoisia, eri alojen yrityksiä ja organisaatioita. Työelämäkumppaneillamme voi olla opiskelijoitamme työelämäjaksoilla oppimassa alan töitä, tai ne voivat kehittää henkilöstöään erilaisten koulutustemme avulla. Teemme yhteistyötä myös erilaisten opiskelijaprojektien muodossa. Suuri osa kumppaneistamme toimii Keski-Uudenmaan alueella, mutta yhteistyötä tehdään myös valtakunnallisesti. Verkostossamme on n. 8500 yritystä.

Strategisia työelämäasiakkaitamme ovat:

Kumppani                                                                     Vastuullinen asiakkuuspäällikkö

Eezy Oyj                                                                       Kirsi Talikainen

Fazer                                                                             Irja Ylönen

Hakevuori Oy                                                              Elina Rantala

Helsingin Diakonissalaitoksen Hoiva Oy             Kirsi Talikainen

Hus Asvia                                                                    Irja Ylönen

Järvenpään ateria- ja siivouspalvelut Jatsi Oy   Jorma Käyhkö

KaVo Kerr Group                                                        Jorma Käyhkö

Keusote                                                                       Vesa Riekki

Krapihovi                                                                     Irja Ylönen

Lidl Suomi                                                                   Ari Ikävalko

Lindström Group Oyj                                                Irja Ylönen

Niemi Palvelut Oy                                                     Vesa Riekki

Nivos                                                                            Jorma Käyhkö

Norlandia                                                                     Kirsi Talikainen

Posti Oy                                                                       Vesa Riekki

SOL Palvelut Oy                                                         Irja Ylönen

STERIS Finn-Aqua                                                    Jorma Käyhkö

Transval Group                                                          Vesa Riekki

VR FleetCare                                                               Jorma Käyhkö

Kumppanuusverkostot

Keuda on aktiivinen verkostovaikuttaja ja verkoston kuuntelija. Erityisen tärkeänä osana verkostoamme ovat elinkeinoelämä ja työelämäasiakkaat, joiden tarpeita kuuntelemme systemaattisesti sekä tuemme kasvu- ja kilpailukykyisyyttä tehokkaalla yhteistyöllä. Elinkeinoelämä ja työelämäasiakkaat työllistävät Keudan opiskelijoita ja ovat aktiivisesti mukana palvelujemme kehittämisessä kumppanuusverkostojen kautta.

Työelämäkumppanuusverkostot ovat toimialakohtaisia. Verkostoja on yhteensä 11, joissa on n. 110 yritysedustajaa. Verkostoja koordinoivat asiakkuuspäälliköt ja koulutusjohtajat.

Kumppanuusverkostojen kokoonpanot:

Autoalan työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Michael Ek
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat

Tommi Tuominen                               Mäkelän autotalot

Kari Virolainen                                    Mäntsälän Carpojat Oy

Ari Vähämöttönen                              Järvenpään Auto-Arita Oy

Arto Kauppinen                                   Euromaster

Mikko Laakso                                       Hessumobiili

Raimo Stenvall                                    Kuljetus R.Stenvall Oy

Niclas Tåg                                             Uudenmaan työ- ja elinkeinotoimisto

Tommi Pispala                                    Autohuolto T.Pispala Oy

 

Keudan edustajat

Outi Tuomivaara                                 Koulutusjohtaja

Michael Ek                                            Asiakkuuspäällikkö

Jaakko Ristolainen                             Toimialapäällikkö

Logistiikka-, kuljetus- ja varastopalvelujen työelämä- kumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Vesa Riekki
koulutusjohtaja Rita Simola

Yritysedustajat

Anders Rönnqvist                               Kuljetus Järvimäki Oy

Päivi Virtanen-Gill                               Wulff Solutions Oy

Jussi Mäkelä                                          Kuljetus R.Stenvall Oy

Tuukka Pajula                                       Posti/Transval Group

Marjut Hyvönen                                   Sinebrychoff Supply Company Oy

 

Keudan edustajat

Janne Jussila                                          Toimialapäällikkö

Jani Järvinen                                          Tiimiesimies

Vesa Riekki                                            Asiakkuuspäällikkö

Teknologiapalvelujen työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Jorma Käyhkö
koulutusjohtaja Arto Lehtola

Yritysedustajat

Pekka Bollström                                  Jarparo Oy

Antti Mäkelä                                         Kellokosken koneistus

Olli Rantala                                            Kavo Kerr Group Finland

Antti Tiainen                                         Marioff  Corporation Oy

Markus Voutilainen                            Europress

Esa Laatikainen                                    Dayton Oy

Tuomas Raejärvi                                  Sähkötalo Oy

Nyrki Laine                                            Nivos OY

Petri Seppälä                                        VR Fleet care

Jyrki Ravantti                                        Rocla Oy

Toni Kyösti                                            Boltzoni- Auramao

 

Keudan edustajat

Jorma Käyhkö                                       Asiakkuuspäällikkö

Kari Ylihakola                                        Tiimiesimies

Arto Lehtola                                          Koulutusjohtaja

Riikka Siitonen                                     Toimialapäällikkö

 

Rakennusalan työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Jorma Käyhkö
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat

Eero Lahtinen                                       Pallasrakennus Oy

Marit Sivén                                            Matti Eklund Oy

Jari Renlund                                          Skanska

Leevi Unkuri                                          Scotu Oy

Ahti Niskanen                                       Rakennusteollisuus RT

Juha Suvanto                                        Rakennusteollisuus RT (varamies)

Alaksi Auer                                            SRV

Jyri Nyberg                                             Rakennustoimisto Nousiainen Oy

Taina Källi                                              K-rauta

Ari Koli                                                    Rakennusliitto, Uudenmaan aluetoimisto

Keudan edustajat

Outi Tuomivaara                                  Koulutusjohtaja

Jorma Käyhkö                                       Asiakkuuspäällikkö

Kimmo Mantela                                   Toimialapäällikkö

Jaakko Ristolainen                               Toimialapäällikkö

Jari Haapala                                           Toimialapäällikkö

Aki Koski                                                Tiimiesimies

Puutarha-alan työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Elina Rantala
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat

Juha Lappalainen                                 Hymnus Palvelut

Pirjo Kosonen                                       Vantaan kaupunki, Kadut ja puistot -palvelualue

Eija Jakobsson                                      Husulan puutarha

Minna Tengvall                                     Puutarhatoimisto Ahlberg

Satu Sokkinen                                      L&T viherpalvelut

Katja Hyvönen                                      Viherpalvelut Hyvönen

Tanja Lähdeaho                                   Floramore

Jaakko Järvinen                                    Puutarhamyymälä Muhevainen

 

Keudan edustajat

Outi Tuomivaara                                  Koulutusjohtaja

Elina Rantala                                         Asiakkuuspäällikkö

Mika Lindqvist                                      Toimialapäällikkö

Kirsi Tuominen                                     Tiimiesimies

Tiina Luhtaniemi                                  Tiimiesimies

Maatalous- ja metsäalan työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Elina Rantala
koulutusjohtaja Outi Tuomivaara

Yritysedustajat

Markku Koivisto                                   Ylöstalon tila

Saija Peltola                                          Metsänhoitoyhdistys

Helena Rautala                                     Helsingin Yliopisto/Saaren yksikkö

Kimmo Hovi                                          Hovin tila

Minna Laiho                                          Rankomäen tila

Jaakko Holsti                                         MTK Uusimaa

Jarmo Keskinen                                    Pro Agria Etelä-Suomi ry

Esa Heikkilä                                           Sähköpalvelu Esa Heikkilä Oy

 

Keudan edustajat

Outi Tuomivaara                                  Koulutusjohtaja

Elina Rantala                                         Asiakkuuspäällikkö

Mika Lindqvist                                      Toimialapäällikkö

Marja Alastalo                                      Tiimiesimies

Jonna Jakonen                                       Tiimiesimies

Liike-elämän palvelujen työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Ari Ikävalko
koulutusjohtaja Timo Hakkarainen

Yritysedustajat

Jarno Rinnekangas                              Nelonen Media

Liisa Nikkilä                                           Vantaan kaupunginkirjasto

Henri Suhonen                                     Drawery Workshop

Maaria Märkälä                                    –

Margit Lindholm                                  Elido Oy

Seppo Oksa                                           ISO Consulting Oy

Kati Liikanen                                         Uudenmaan Yrittäjät ry

Pertti Salovaara                                   Keski-Uudenmaan Uusyrityskeskus ry

Kari Kuosmanen                                  Kesko Oyj

Tarja Jussila                                           Lentävä Lapanen Oy

Niina Salo                                              Kreditte Ky

Karri Himberg                                       K-Supermarket Pajala

Mikael Siren                                          Seroprint Oy

Santeri Suomela                                  Salla-keittiöt

Janne Lappalainen                               Mixtra Oy

Ville Soikkola                                        Jalo IT Oy

Mirka Vavuli                                          Tilitoimisto Pro-Sentti Oy

Keudan edustajat

Ari Ikävalko                                            Asiakkuuspäällikkö

Timo Hakkarainen                               Koulutusjohtaja

Annika Lönnqvist                                Toimialapäällikkö

 

 

Palvelualojen työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Irja Ylönen
koulutusjohtaja Arto Lehtola

Yritysedustajat

Anne Holma-Lehtinen                       Krapihovi Oy

Sirpa Bäckström                                  Uudenmaan Herkku Oy

Niko Puruskainen                                Primula

Elisa Koivuluoma                                 Keravan kaupunki, Kaupunkitekniikka

Johanna Ikonen                                    Järvenpään ateria- ja siivouspalvelut Jatsi Oy

Elli Velling                                              ISS Palvelut

Iris Vikman                                            Nurmijärven kunta, Aleksia-liikelaitos

Kirsi Hanski                                           Tuusulan kunta

Heidi Torvinen                                      Järvenpään kaupunki

Irja Vuorinen                                         Palmia Oy

Outi Komi                                              SSTL Puhtausala ry / Siivoussektori Oy

Keudan edustajat

Mari Asell                                               Toimialapäällikkö

Teija Lähdeviiki                                    Tiimiesimies

Sirpa Laiho                                            Tiimiesimies

Marketta Yliniemi                                Tiimiesimies

 

Hyvinvointialojen työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö
koulutusjohtaja Rita Byström

Yritysedustajat

Katja Günther                                        Nurmijärven kunta

Jari Pakkila                                             Keravan kaupungin nuorisotoimi

Mikko Lindqvist                                   Eteva

Lassi Puonti                                          Sipoon kunta/ toimintakeskus Risteys

Anu Puro                                                Järvenpää

Mirja Lindqvist                                     Tuusulan ASR-palvelut Oy

Hanna Laakso                                      Sopimuskoti

Hannele Koskinen                               Keravan kaupungin varhaiskasvatus

Hannamari Halinen                             Tuusulan kunnan varhaiskasvatus

Mari Korhonen                                     Nurmijärven kunnan varhaiskasvatus

Jenni Saastamoinen                           Niitty-Nummen Hoitokoti Oy

Jussi Virtanen                                       Kepakoti Oy

Tiina Hast                                              Mäntsälän kunnan työllisyysasiat

Pekka Pulkkinen                                  Nurmijärven klubitalo

Avoin                                                      Tuusulan kunnan vapaa-aikapalvelut

Jaakko Antikainen                               Keski-Uudenmaan SOTE-kuntayhtymä

Teemu Purojärvi                                  Mehiläinen

Tuija Kanto-Hannula                         Helsingin diakonissalaitokset Hoiva

 

Keudan edustajat

Kaisa Aho                                              toimialapäällikkö

Rita Byström                                         koulutusjohtaja

Hius- ja kauneusalan työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Michael Ek
koulutusjohtaja Rita Byström

Yritysedustajat

Kati Aaltonen                                        Eufora

Sanna Pukki                                          Casat Beauty

Hanna Niskanen                                  Artemis City Spa

Camilla Kaipainen                                CK Beauty

Nina Laitinen                                        Korson Fiilis

Päivi Antero                                          Oulunkylän kuntoutussairaala

Hanni Holmala                                      LuXhair

Isa Tolmunen                                       PrimaHius

Mari Orlo                                                Marieliina

 

Keudan edustajat

Kaisa Aho                                              Toimialapäällikkö

Päivi Kauraharju-Järvi                        tiimiesimies

Michael Ek                                             Asiakkuuspäällikkö

Rita Byström                                         Koulutusjohtaja

 

Tekstiili- ja muotialan työelämäkumppanuusverkosto

asiakkuuspäällikkö Irja Ylönen
koulutusjohtaja Arto Lehtola

Yritysedustajat

Matti Johansson                                  Oulun Keskuspesula/Puhdaspalveluketju

Auri Kohola                                            Suomen Tekstiili & Muoti

Minna Gröhn                                         Artistiasu

Paavo Martikainen                              Puro Tekstiilihuoltopalvelut Oy

Paula Mallenius                                    Remake

Nina Sarin-Seliverstov                       Tyykipuoti

Raisa Örn                                               SOL Pesulapalvelut

Marina Ala-Nikula                               Eurokangas

Tarkko Nuutinen                                  Tekstiilihuoltoliitto ry

Petteri Lindman (varalla Kati Tukiainen)    Image Wear Oy

 

Keudan edustajat

Mari Asell                                               Toimialapäällikkö

Sari Mallat                                             Opettaja

Yhteyshenkilöt

Talikainen Kirsi

Myynti- Ja Asiakkuuspäällikkö

+358 504 150 857

Järvenpää, Sibeliuksenväylä 55