Hakeutumispalvelut

Palvelemme sinua kaikissa hakeutumisen kysymyksissä!

Hakeutumiskoordinaattorit neuvovat sinua, kun tarvitset apua hakemuksen täyttämiseen tai sopivan koulutuksen valitsemiseen. Palvelemme sähköpostitse ja puhelimitse (ma-to klo 8-16 ja pe klo 8-14.45) sekä chatissä (ma-to klo 9-15 ja pe klo 9-14.45).

Hakeutumispalveluiden opinto-ohjaaja on myös apunasi, jos sopivan alan valitseminen tuntuu vaikealta. Voit varata henkilökohtaisen ajan opinto-ohjaajalle.

Jokaisen koulutuksen sivulla on yhteyshenkilö, joka osaa kertoa tarkemmin juuri siitä koulutuksesta. Ole yhteydessä ja kysy rohkeasti lisää!

Hakijan tärkeät linkit

Hakijalle Koulutukset

Kysy lisää!

Keudan Hakeutumispalvelut

+358 9 2738 3700

hakeutumispalvelut@keuda.fi

Hakuneuvonta

Kaikissa hakeutumiseen liittyvissä kysymyksissä voit kääntyä Hakeutumispalveluiden puoleen.

p. 09 2738 3700

Kuparinen Annika

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 744 522

annika.kuparinen@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)

Marttila Susanna

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 745 605

susanna.marttila@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)

Oppisopimusneuvonta

Keudan nettisivuilta löydät ohjeet oppisopimukseen hakeutumiseen. Voit myös soittaa oppisopimusneuvontaan, mikäli jokin hakemisessa askarruttaa. Neuvomme sekä hakijoita, yrittäjiä että oppisopimuksesta kiinnostuneita työnantajia.

p. 09 2738 3770

Uotila Marika

Hakeutumiskoordinaattori

+358 503 438 618

marika.uotila@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)

Torvinen Miia

Hakeutumiskoordinaattori

+358 403 540 781

miia.torvinen@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)

Hakeutumispalvelut

Aikio Tuire

Opinto-Ohjaaja

+358 401 744 489

tuire.aikio@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)

Vesalainen Elina

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 744 463

elina.vesalainen@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)

Voutilainen Annina

Tuntiopettaja Päätoiminen

+358 505 228 045

annina.voutilainen@keuda.fi

Kerava, Keskikatu 3 (Keuda-talo)