Hakeutumispalvelut

Palvelemme sinua kaikissa hakeutumisen kysymyksissä!

Hakeutumiskoordinaattorit neuvovat sinua, kun tarvitset apua hakemuksen täyttämiseen tai sopivan koulutuksen valitsemiseen. Palvelemme sähköpostitse ja puhelimitse (ma-to klo 8-16 ja pe klo 8-14.45) sekä chatissä (ma-to klo 9-15 ja pe klo 9-14.45).

Hakeutumispalveluiden opinto-ohjaaja on myös apunasi, jos sopivan alan valitseminen tuntuu vaikealta. Voit varata henkilökohtaisen ajan opinto-ohjaajalle.

Jokaisen koulutuksen sivulla on yhteyshenkilö, joka osaa kertoa tarkemmin juuri siitä koulutuksesta. Ole yhteydessä ja kysy rohkeasti lisää!

Hakijan tärkeät linkit

Hakijalle Koulutukset

Kysy lisää!

Keudan Hakeutumispalvelut

09 2738 3700

hakeutumispalvelut@keuda.fi

Hakuneuvonta

Kaikissa hakeutumiseen liittyvissä kysymyksissä voit kääntyä Hakeutumispalveluiden puoleen.

p. 09 2738 3700

Annika Kuparinen

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 744 522

annika.kuparinen@keuda.fi

Minna Zaeske

Hakeutumiskoordinaattori

+358 503 510 624

minna.zaeske@keuda.fi

Oppisopimusneuvonta

Keudan nettisivuilta löydät ohjeet oppisopimukseen hakeutumiseen. Voit myös soittaa oppisopimusneuvontaan, mikäli jokin hakemisessa askarruttaa. Neuvomme sekä hakijoita, yrittäjiä että oppisopimuksesta kiinnostuneita työnantajia.

p. 09 2738 3770

Marika Uotila

Hakeutumiskoordinaattori

+358 503 438 618

marika.uotila@keuda.fi

Hakeutumispalvelut

Tuire Aikio

Opinto-Ohjaaja

+358 401 744 489

tuire.aikio@keuda.fi

Elina Vesalainen

Hakeutumiskoordinaattori

+358 401 744 463

elina.vesalainen@keuda.fi

Annina Voutilainen

Opettaja

+358 505 228 045

annina.voutilainen@keuda.fi